{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435452

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای روز چهارشنبه از ایران خواسته در خلیج فارس «خویشتنداری حداکثری» پیشه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روسیه روز چهارشنبه از ایران و آمریکا خواسته در خلیج فارس، «خویشتنداری حداکثری» پیشه کنند. 

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «مسکو همواره ثبات و امنیت در خلیج فارس را یکی از عوامل کلیدی دانسته که بر اوضاع کل منطقه اثر می‌گذارند. ما از طرف‌هامی‌خواهیم خویشتنداری و احتیاط حداکثری به خرج دهند، در دام لفاظی‌های تحریک‌آمیز و ستیزه‌جویانه نیفتند و مطابق با هنجارها و قوانین بین‌المللی رفتار کنند.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین اضافه کرد انتقاد تهران از «مانورهای تحریک‌آمیز» آمریکا در روز ۱۵ آوریل در نزدیکی مرزهای دریایی ایران را درک می‌کند. 

نیروی دریایی آمریکا چند هفته پیش با برگزاری مانورهای نظامی در آب‌های خلیج فارس تنش‌ها را افزایش داد. نیروی دریایی آمریکا چند روز بعد مدعی شد که قایق‌های ایران برای کشتی‌های آمریکا مزاحمت ایجاد کرده‌اند. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز ۲۲ آوریل در توئیتی نوشت به نیروی دریایی آمریکا دستور داده قایق‌های ایران را هدف قرار دهند.

دولت آمریکا بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام در راستای سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» به انجام اقدامات تحریک‌آمیز علیه ایران روی آورده است. واشنگتن در یکی از تحریک‌آمیزترین این اقدام‌های سال گذشته سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی را به شهادت رساند.

بامداد سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت موشک به دو خودرو در نزدیکی فرودگاه بغداد، الحشد الشعبی عراق از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی آمریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی بعد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را تأیید کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری