{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435301

بانک مرکزی ژاپن با اصلاح پیش بینی هایش درباره رشد اقتصادی این کشور اعلام کرد «در یک سال آینده رشد اقتصادی ژاپن تا ۳ درصد کاهش خواهد یافت».

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بانک مرکزی ژاپن روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد پیش بینی های قبلی حاکی از این بود که رشد اقتصادی ژاپن ۰.۸ تا ۱.۱ درصد کاهش خواهد یافت اما استمرار شیوع کرونا اوضاع را آشفته تر کرده است به طوری که پیش بینی می شود رشد اقتصادی ژاپن در سال مالی جاری که به مارس ۲۰۲۱ ختم می شود ۳ تا ۵ درصد کمتر خواهد شد.

با این وصف بانک مرکزی پیش بینی کرده بود که رشد اقتصادی ژاپن تا مارس ۲۰۲۲ میلادی ۱ تا ۱.۳ درصد خواهد بود اما در گزارش جدید این رقم منفی ۲.۸ تا ۳.۹ درصد پیش بینی شده است.

این بانک در بیانیه اش می افزاید که وضعیت مالی و بانکی به دلیل همه گیری کرونا در داخل و خارج از کشور اصلا «مطلوب» نیست و فشارهای اقتصادی بر کشور شدیدتر خواهد شد.

این بانک تصمیم گرفته است که سیاست های کلان مالی را تسهیل کرده و اجازه دهد تا فعلا «خریدهای اوراق قرضه» بدون محدودیت انجام شود تا درامدها برای حمایت از شرکت ها، موسسات و تولیدات افزایش یابد.

دولت آبه شینزو نخست وزیر ژاپن تصمیم گرفته است از ماه می «بسته محرک اقتصادی» به ارزش یک هزار میلیارد دلار برای «ایجاد اشتغال و تقویت ساختارهای بهداشتی و پزشکی» کشور اختصاص دهد.

دولت روز گذشته نیز یک بسته نجات اقتصاد از چنگ ویروس کرونا به ارزش ۲۴۰ میلیارد دلار نیز برای تصویب تسلیم پارلمان این کشور کرد انتظار می رود که مجالس نمایندگان و سنا در ژاپن همین هفته به این بودجه پیشنهادی دولت رای اعتماد دهند. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری