کد خبر 434985

برتری انتخاباتی بایدن در برابر ترامپ به ۶درصد رسید

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد که «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در روند انتخابات ریاست جمهوری از برتری ۶ امتیازی در مقابل «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان برخوردار است.

 به گزارش دوشنبه تارنمای هیل، ۴۴ درصد کسانی که در نظرسنجی سراسری و مشترک یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک آمریکا شرکت داشتند، اعلام کردند که از نامزدی بایدن در انتخابات نوامبر حمایت می‌کنند و ۳۸ درصد نیز گفتند که از ترامپ حمایت می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آخرین نظرسنجی یو اس ای تودی و سافولک که در ماه دسامبر سال گذشته میلادی انجام شد، نشان می‌داد که ترامپ با برتری ۳ امتیازی در مقابل بایدن، در انتخابات ریاست جمهوری پیشتاز است.

آن هنگام، هنوز مدعیان زیادی در حزب دموکرات بودند که تلاش می‌کردند تا نامزد نهایی حزب در انتخابات نوامبر باشند و ترامپ نیز به اتهام سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در اجرای عدالت با استیضاح مواجه بود.

بنا بر نتایج آن نظرسنجی سراسری، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی، بایدن و ترامپ را رهبرانی قوی نمی‌دانستند. ۴۵ درصد پاسخ‌دهندگان معتقد بودند که ترامپ یک «رهبر قوی» است اما ۵۲ درصد رای‌دهندگان، وی را اینگونه توصیف نمی‌کردند. 

همچنین ۴۳ درصد رای‌دهندگان آن نظرسنجی، بایدن را یک رهبر قوی احتمالی تلقی می‌کردند؛ در حالی که ۴۷ درصد دیگر، چنین تصوری درباره او نداشتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر