{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434957

دولت چین روز دوشنبه از آمریکا خواست به جای متهم کردن این کشور به نشر اطلاعات گمراه‌کننده در خصوص ویروس کرونا به برخی سئوالات پیرامون این ویروس پاسخ دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دولت چین روز دوشنبه اتهامات دولت آمریکا مبنی بر اینکه پکن اقدام به نشر اطلاعات گمراه‌کننده درباره ویروس کرونا کرده را رد و واشنگتن را به پنهان‌کاری در این خصوص متهم کرد. 

وزارت خارجه چین خاطرنشان کرد که این کشور «قربانی» اطلاعات نادرست در خصوص شیوع بیماری کووید-۱۹ است. 

وزارت خارجه چین در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «چین همواره در برابر کارزار اطلاعات گمراه‌کننده ایستادگی می‌کند. ما قربانی اطلاعات گمراه‌کننده‌ایم نه تولیدکننده آن. طرح اطلاعات گمراه‌کننده و اتهام‌پراکنی به هیچ عنوان به جای همکاری بین‌المللی علیه این بیماری همه‌گیر پیشنهاد نمی‌شود و باید به کل رد شوند.»

وزارت خارجه چین لحظاتی بعد توئیت دیگری منتشر کرد و نوشت: «تردیدهای فزاینده‌ای درباره نحوه مدیریت آمریکا در کووید-۱۹ وجود دارد، به عنوان مثال اولین عفونت کرونا چه زمانی در آمریکا اتفاق افتاد؟ آیا دولت آمریکا چیزی را پنهان می‌کند؟ چرا آنها می‌خواهند دیگران را مقصر کنند؟ مردم آمریکا و جامعه بین‌المللی از دولت آمریکا جواب می‌خواهند.»

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    معلومه ازشون دارن پنهان میکنن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری