{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434283

سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که رئیس جمهور این کشور هیچ اعتقادی به علم نداشته و این موضوع به طور غیرقابل باوری خطرناک است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت در پیامی در توئیتر از اظهارات و اقدامات غیرعلمی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد.

وی در پیامی توئیتری نوشت: «ما رئیس‌جمهوری داریم که اعتقادی به علم ندارد، چه این موضوع تغییرات آب و هوایی باشد یا همه‌گیری ویروس کرونا که این موضوع به طور غیرقابل باوری خطرناک است.»

انتقادها از ترامپ پس از آن در حال افزایش است که وی روز پنجشنبه در نشست خبری خود گفت: «مواد ضدعفونی‌کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می‌کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه‌ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود».

شمار زیادی از مقامات وزارت بهداشت و پزشکان آمریکایی بلافاصله این پیشنهاد ترامپ را خطرناک توصیف کردند و از مردم درخواست کردند به هیچ عنوان چنین روش‌هایی را در خانه امتحان نکنند.

با این وجود، مرکز کنترل سموم وزارت بهداشت آمریکا در نیویورک روز شنبه اعلام کرد از ۹ صبح روز پنجشنبه تا ۳ بعدازظهر روز جمعه، مجموعاً ۳۰ نفر به خاطر مسمومیت با مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری