کد خبر 433994

پامپئو: کشورها باید از ایران فاصله بگیرند

وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای که جمعه منتشرشده به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخته و از کشورهای دنیا خواسته است از ایران فاصله بگیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای بار دیگر به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخته و از کشورها خواسته خودشان را از ایران دور کنند.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با «سی‌بی‌ان‌نیوز» درباره اینکه دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد انجام چه اقداماتی علیه ایران دارد گفت: «کاری که می‌خواهیم انجام دهیم گرد هم آوردن کشورهای سراسر دنیا است.»

وی در ادامه به بیانیه وزارت خارجه فرانسه برای مخالفت با اقدام ایران در قرار دادن ماهواره نظامی نور در مدار زمین اشاره کرد و گفت: «فرانسوی‌ها پنجشنبه بیانیه‌ای صادر کردند. آنها هم می‌دانند کاری که ایران انجام داد تا چه اندازه خطرناک و بی‌ثبات‌کننده است.»

وی در ادامه گفت: «اطمینان داریم کشورهای بیشتری قادر به درک چیزهایی خواهند شد که رئیس‌جمهور ترامپ بعد از روی کار آمدن آنها را درک کرد.»

وی اضافه کرد: «آنها درک خواهند کرد که توافق هسته‌ای ایران یک توافق دیوانه‌وار بود و لازم است همه ما از آن فاصله بگیریم. لازم است دنیا خودش را از ایران جدا کند. جامعه ملل باید گرد هم بیاید و رژیم ایران را متقاعد کند فعالیت‌هایی را که باعث شده آنها این همه سال بزرگترین حامی تروریسم لقب بگیرند متوقف کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    توام حالت خوب نیست

  • ننا
    ۰ ۰

    از شما فاصله می گیریم. کرونا دارین...