{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433970

همزمان با هشدار متخصصان درمانی درباره احتمال وقوع موج دوم شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی، آمارها از صعودی بودن روند این بیماری در این منطقه حکایت دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رژیم صهیونیستی در حالی رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای را آغاز کرده که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی  به پانزده هزار نفر نزدیک شده است.

وزارت بهداشت این رژیم امروز (جمعه) اعلام کرد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته تا کنون ۲۹۰ نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند که نسبت به دیروز شاهد افزایش جزئی است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، با احتساب تعداد ابتلاهای جدید، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به ۱۴۸۸۲ نفر افزایش یافت که حال ۱۳۹ نفر از آنها وخیم است.

همچنین با جان باختن دو نفر دیگر، تعداد قربانیان کرونا در فلسطین اشغالی نیز به ۱۹۳ نفر افزایش یافت.

این در حالی است که مقامات ارشد در وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی چند روز پیش گفته بودند تل‌آویو اقدامات لازم برای ایجاد شبکه‌ای گسترده برای نظارت بر روند شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی و انجام تعداد بالای آزمایش ابتلا به این ویروس را انجام نداده و برای موج دوم آن آماده نیست.

روز گذشته نیز دکتر «یگال سادِتسکی» رئیس خدمات سلامت عمومی در وزارت بهداشت این رژیم، هشدار داده بود کاهش محدودیت‌های عمومی و قرنطینه‌ای و همچنین عدم اجرای فاصله‌گذاری فیزیکی می‌تواند روند کاهشی در نرخ ابتلا به ویروس کرونا را معکوس کرده و منجر به جهش تعداد مبتلایان شود. (جزئیات بیشتر)

پیش از این نیز گزارش محرمانه‌ای در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نشان داده بود که رژیم صهیونیستی برای مقابله با ویروس جدید کرونا، تجهیزات درمانی کافی ندارد.

مسئولان آسایشگاه‌ها و خانه‌های سالمندان در فلسطین اشغالی نیز می‌گویند به دلیل بی‌توجهی رژیم تل‌آویو به این اماکن در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، میزان مرگ‌ومیر آنها رو به افزایش است.

13990205000207_Test_NewPhotoFree

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    اخرالزمان همینه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری