{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433671

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه یک فرمان اجرایی را صادر کرد که بطور موقت برخی مهاجران را از اقامت دائم در خاک آمریکا باز می دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه یک فرمان اجرایی را امضا کرد که مانع از اقامت دائم برخی مهاجران در خاک آمریکا می شود. وی در توجیه این اقدام خود گفت که هدف وی از امضای این فرمان، حمایت از کارگران آمریکایی در جریان همه گیری ویروس کرونا است.

گفته می شود که این فرمان اجرایی تنها شامل حال افرادی می شود که متقاضی اقامت دائم در خاک آمریکا از خارج این کشور باشند، و افرادی که در حال حاضر در آمریکا ساکن هستند، مشمول این قانون نخواهند شد.

این فرمان اجرایی که با انتقاد گسترده حقوقدانان و طرفداران مهاجرت روبرو شد، قرار است ظرف ۶۰ روز آینده (دو ماه) به اجرا گذاشته شود و پس از آن، مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت امکان تمدید شود.

ترامپ در کنفرانس خبری روزانه خود در کاخ سفید پیرامون ویروس کرونا گفت: «برای حمایت از کارگران ماهر آمریکایی من کمی پیش یک فرمان اجرایی را امضا کردم که به طور موقت مهاجرت به آمریکا را به حالت تعلیق در می آورد. این قانون تضمین خواهد کرد که در زمان بازگشایی اقتصاد ما [آمریکا]، آمریکائیان بیکار با هرگونه پیشینه ای نخستین افرادی هستند که در صف جستجوی کار خواهند بود».

ترامپ همچنین گفت که این فرمان اجرایی «منابع بهداشتی و درمانی آمریکا را برای بیماران آمریکایی مبتلا به این ویروس حفظ خواهد کرد!»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری