کد خبر 433139

چین برای نفع تجاری از ارائه اطلاعات مربوط به کرونا امتناع می‌کند

مشاور کاخ سفید، چین را متهم کرد که احتمالا به دلیل پیروزی در رقابت تجاری برای تولید واکسن، از ارائه داده‌ها درباره آغاز شیوع ویروس کرونا امتناع کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آمریکا که بر اساس آمار رسمی کشوری است که پاندمی کرونا بر آن بیشترین تاثیر را داشته، بارها از چین خواسته تا داده‌های اولیه درباره شیوع ویروس کرونا را که از شهر ووهان آغاز شد، به اشتراک بگذارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پیتر ناوارو، مشاور کاخ سفید به شبکه "فاکس بیزینس" گفت: یکی از دلایلی که چین داده‌های اولیه درباره شیوع ویروس کرونا را به ما نداده، احتمالا این است که برای تولید واکسن رقابت و فکر می‌کند که این تنها یک رقابت تجاری و یک پیشنهاد تجاری است که می‌تواند واکسن کرونا را به کل جهان بفروشد.

وی با اشاره به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا گفت:‌ اما ما چین را شکست خواهیم داد. ما آنها را به خاطر رهبری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شکست می‌دهیم. ما آنها را به خاطر تلاش‌ها و اقدامات وزارت بهداشت و خدمات انسانی شکست می‌دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا ناوارو را که یکی از منتقدان صریح چین محسوب می‌شود برای مسائل خط تولید مربوط به پاندمی کرونا منصوب کرده است.

در حال حاضر هیچ درمان تایید شده‌ یا واکسنی برای کووید- ۱۹ وجود ندارد؛ بیماری تنفسی که به خاطر ویروس کرونا به وجود آمده و تاکنون جان ۱۶۵ هزار و ۸۵۴ تن را در سراسر جهان گرفته و بر اساس آمار رسمی بیش از ۲.۴۱ میلیون تن در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند.

آمریکا تایید کرده که بیش از ۷۶۰ هزار تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۴۱ هزار و ۱۰۰ تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر