کد خبر 432946

پوتین: روسیه هنوز به نقطه اوج شیوع کرونا نرسیده است

رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه نقطه اوج شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور هنوز رخ نداده، گفت وضعیت دشواری پیش روی روسیه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، همزمان با افزایش روزانه شمار مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در روسیه، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور درباره وضعیت دشوار روزهای آینده روسیه هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پوتین حین شرکت در نشست ویدئوکنفرانسی کارگروه مبارزه با ویروس کرونا، گفت نقطه اوج این بیماری هنوز در روسیه رخ نداده ولی مسئولان دولتی و درمانی در تلاش هستند تا گسترش این بیماری را کُندتر کنند.

وی در این نشست توضیح داد: «همانطور که متخصصان می‌گویند، پیک این بیماری پیش روی ماست و اکنون ما باید هر کاری که می‌شود انجام دهیم تا این قله را هموار کرده و مدت این دوره را کوتاه کنیم».

رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه شمار مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در این کشور رو به افزایش است، اظهار داشت: «وضعیت هنوز بغرنج است و متاسفانه شیوع این بیماری همه‌گیر ادامه دارد».

پوتین در ادامه تصریح کرد: «به لطف اقدامات پیشگیرانه، ما توانستیم روند [گسترش ویروس را] آهسته کنیم اما متاسفانه این بیماری حتی به میزان کم، در تمام ۸۵ منطقه فدراسیون روسیه مشاهده شده است».

پیشتر مرکز مبارزه با شیوع کرونا در روسیه اعلام کرد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۴۲۶۸ مورد جدید ابتلا به این بیماری در روسیه گزارش شده که بیشترین میزان ابتلای روزانه از زمان سرایت ویروس به این کشور است.

بر اساس آمار اعلامی، شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در روسیه به ۴۷۱۲۱ نفر و تعداد کل جان باختگان به ۴۰۵ تن رسیده است.

نهادهای درمانی روسیه - که یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را انجام داده‌اند - تا کنون بیش از ۲ میلیون تست ابتلا به این بیماری در سراسر این کشور گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر