{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432142

وزارت کار آمریکا اعلام کرد که نرخ بیکاری به واسطه شیوع ویروس کرونا در حال افزایش است و تنها در هفته گذشته ۵.۲۴۵میلیون نفر برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزارت کار آمریکا اعلام کرد که نرخ بیکاری به واسطه شیوع ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است و تنها در هفته گذشته ۵.۲۴۵ میلیون نفر برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کرده‌اند.

به این ترتیب، تعداد کل افرای که در این ماه بیکار شده و درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کرده‌اند به بیش از ۲۲ میلیون نفر رسید و تقریباً تمام افزایش تعداد مشاغلی که بعد از بحران بزرگ مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۹ تا کنون اتفاق افتاده بود را نابود کرد.

هر چند گزارش بیکاری این هفته که تا ۱۱ آوریل را در بر می‌گیرد نسبت به هفته‌های قبل ۱.۳۷ میلیون نفر کاهش یافته است اما همچنان نشان می‌دهد که آسیب وارده از شیوع کرونا به اقتصاد آمریکا بسیار عظیم است.

ارائه بسته‌های حمایتی دولت آمریکا حالا به افراد بیشتری اجازه می‌دهد که از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند شوند. طبق شرایط ویژه مربوط به بحران کرونا حالا پیمانکاران مستقل و افراد دیگری که قبلاً واجدالشرایط دریافت مزایای حمایت از بیکاران نبودند، می‌توانند برای آن ثبت نام کنند.

بیکاری ۲۲ میلیون نفر از زمان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نشان می‌دهد که نرخ اشتغال خانوارهای آمریکایی ۱۳.۵ درصد سقوط کرده است. به این ترتیب انتظار می‌رود نرخ بیکاری ماه آوریل آمریکا به ۱۵ تا ۲۰ درصد برسد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری