{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432118

ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که هیچ دلیلی وجود ندارد که بتوان برخی گزارش‌ها درباره ارتباط کرونا با آزمایش‌های ووهان چین را تایید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فرانسه اعلام کرد که هیچ دلیل واقعی در تایید گزارش رسانه‌های آمریکایی درباره ارتباط ویروس کرونا با آزمایشگاهایی در ووهان چین وجود ندارد.

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز پنجشنبه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اتهامات غرب در خصوص سرمنشأ ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین که اواخر سال ۲۰۱۹ بعنوان مرکز شیوع ویروس کرونا در جهان شناخته شده بود، گفت سازمان جهانی بهداشت تأیید کرده است که هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کروناویروس در آزمایشگاه ساخته شده است. 

از زمان شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان چین و گسترش آن به دیگر کشورهای جهان، برخی کشورهای غربی، انگشت اتهامات را درباره شیوع این ویروس ناشناخته به سمت پکن روانه کرده‌اند و حتی مدعی هستند که چین از روی عمد این ویروس را در آزمایشگاه تولید و آن را گسترش داده است.

اواخر روز سه‌شنبه هفته جاری، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در اقدامی با متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به «سوءمدیریت و پنهان‌کاری» این سازمان در بحران ناشی از شیوع کرونا، کمک‌های مالی به این نهاد بین‌المللی را به مدت ۶۰ تا ۹۰ روز به حالت تعلیق در ‌آورد تا بررسی‌های لازم در این زمینه را صورت دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری