کد خبر 431762

ترامپ: پنج‌شنبه دستورالعمل جدید بازگشایی کسب و کارها را ارائه می‌کنم

ترامپ قصد دارد با رائه‌ی دستورالعمل جدید بازگشایی کسب و کارها اقدام به برداشتن محدودیت‌های قرنطینه در کشور در ماه مه کند، اما ۸۱ درصد آمریکایی‌ها نمی‌خواهند که قرنطینه در کشور تا زمان فروکش کردن گسترش کرونا پایان یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که روز پنج‌شنبه دستورالعمل‌های جدیدی برای بازگشایی مجدد کسب و کارها در کشور ارائه خواهد کرد.

 رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قصد دارد روز پنجشنبه با فرمانداران ایالتی این کشور به منظور بازگشایی مجدد کسب و کارها صحبت کند و هم‌چنین گفت که اجرای این امر بر عهده‌ی دولتمردان ایالت‌های مختلف خواهد بود و دولت فدرال به منظور کمک در نظارت بر اجرای روند بازگشایی کسب و کارها در دسترس خواهد بود.

ترامپ اعلام کرد که وی به فرمانداران ایالتی «مجوز» بازگشایی کسب و کارها در ایالت‌های مختلف را خواهد داد. وی هم‌چنین اظهار کرد حتی اگر از قدرت و اختیارات لازم جهت انجام چنین کاری برخوردار نباشد، فرمانداران ایالتی به مجوز و تأیید او نیازی نخواهند داشت.

روز دوشنبه دونالد ترامپ ادعا کرده بود که وی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده اختیار و صلاحیت کامل برای تصمیم‌گیری در این زمینه را داراست که چندین نفر از فرمانداران ایالتی در مقابل او ایستادند و او را فاقد اختیارات «تام» دانستند.

ترامپ همچنین گفته بود که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا فرمانداران ایالتی مسئول انجام آزمایشات تشخیص کرونا به صورت گسترده در میان مردم هستند، نه دولت فدرال.

ترامپ در سخنرانی خود در باغ کاخ سفید اعلام کرد که بیش از ۲۰ ایالت آمریکا در وضعیت بسیار خوب و مناسبی قرار دارند و برخی از آن‌ها حتی قبل از پایان ماه آوریل زمانی که دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی دولت فدرال به پایان برسد می‌توانند دوباره بازگشایی شوند و به زندگی عادی بازگردند.

این در حالی است که دکتر آنتونی فاوسی اظهار کرده است که بازگشت به زندگی عادی و بازگشایی کسب و کارها پیش از ماه مه ممکن است «کمی بیش از حد خوش بینانه» باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به دلیل متوقف ساختن تأمین بودجه و کمک به سازمان بهداشت جهانی در میان بحبوحه‌ی همه‌گیری ویروس کرونا، با انتقادات بسیاری روبرو شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری