کد خبر 431671

واکنش مدیر کل سازمان جهانی بهداشت به قطع کمک آمریکا

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه به اقدام دولت آمریکا در قطع حمایت مالی از این نهاد بین‌المللی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از اقدام آمریکا در قطع حمایت مالی این کشور ابراز تأسف کرد.

«تدروس آدهانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: «از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای متوقف کردن حمایت مالی از این سازمان متأسفیم.»

وی علی‌رغم این اضافه کرد سازمان جهانی بهداشت با شرکای خود برای جبران شکافهای بودجه‌ای خود و ادامه مستمر فعالیت‌هایش همکاری می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد کمک‌های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را معلق کرده است. 

دونالد ترامپ که به شدت در آمریکا بابت نحوه مدیریتش در خصوص شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته در روزهای گذشته سازمان بهداشت جهانی را هدف حملات لفظی قرار داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا چندین بار طی روزهای گذشته سازمان  بهداشت جهانی را به جانبداری از چین و تلاش برای پنهان کردن اطلاعات اولیه در خصوص شیوع کرونا متهم کرده است. 

ترامپ در بیانیه بامداد چهارشنبه سازمان جهانی بهداشت را به «سوءمدیریت و پنهان‌کاری» در بحران ناشی از شیوع کرونا متهم کرد.

ترامپ گفته «این بیماری می‌توانست از همان آغاز مهار شود». او همچنین ادعا کرده سازمان بهداشت جهانی، «اطلاعات نادرست چین» درباره این ویروس را ترویج کرده است. 

ترامپ در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید همچنین گفت: «سازمان بهداشت جهانی در عمل به وظایف پایه‌ای خود شکست خورده و باید پاسخگو شود.»

تصمیم دولت آمریکا با موج گسترده‌ای از محکومیت‌ها دردنیا مواجه شده و اکثر کشورها از آن انتقاد کرده‌اند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر