کد خبر 431441

واکنش ارتش آمریکا به شایعه تولید کرونا در آزمایشگاه‌

یک مقام ارتش آمریکا به شایعات درباره اینکه ویروس کرونا ممکن است در آزمایشگاه‌های چین ساخته شده باشد واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک مقام بلندپایه ارتش آمریکا معتقد است که بر خلاف گمانه‌زنی‌هایی که منشأ «کرونای جدید» را آزمایشگاه‌های چین می‌دانند این ویروس احتمالاً به صورت طبیعی ایجاد شده است. او با وجود این گفت که هنوز درباره اینکه کدام یک از این دو احتمال صحیح است ابهاماتی وجود دارد.

«مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ارتش آمریکا در یک کنفرانس خبری، در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا شواهدی درباره ساخت کرونا در یکی از آزمایشگاه‌های چین وجود دارد گفت: «شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی در طیف گسترده‌ای از رسانه‌ها، وبلاگ‌ها و غیره وجود دارد.»

این فرمانده ارشد آمریکایی اضافه کرد: «احتمالاً برایتان تعجبی نخواهدداشت که ما حساسیت ویژه‌ای به این مسئله پیدا کرده‌ایم و تلاش کرده‌ایم از طریق گردآوری اطلاعات زیاد آن را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.»

وی اضافه کرد: «و فقط این را می‌گویم که در مقطع فعلی این شواهد، قطعی نیستند اگرچه به نظر می‌رسد وزن عمده شواهد به سمت طبیعی بودن آن است. اما ما هنوز نمی‌دانیم.»

از زمان ابتلای نخستین نفر به ویروس کرونای جدید در شهر «ووهان» چین، شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشأ آن مطرح شده است.

چند روز پیش رسانه‌های انگلیس گزارش دادند دولت انگلیس این احتمال که این ویروس از یکی از آزمایشگاه‌های چین آغاز شده بود را مورد بررسی قرار داده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    اگر واقعا تولیدش کردن خیلی کثیفن

  • علیرضا
    ۱ ۰

    سلام . با توجه به اینکه این ویروس بیشترین تلفات را در آمریکا گرفته است فرضیه ساخت این ویروس در آزمایشگاههای بیولوژیک آمریکا ضعیف شده و اگر کسی هم آنرا مطرح کند مورد هجمه قرار خواهد گرفت و اینجا راحت میشود توپ را در زمین حریف انداخت و چین را متهم کرد . ولی زمانی که ببینیم 70 درصد تلفات آمریکا سیاهپوستان و اقشار کم درامد جامعه هستند و از سوی دیگر خوی نژادپرستی و بی دینی سیاستمداران آمریکایی که چندان اهمیتی به مردم مستضعف خصوصا سیاهپوستان نمی دهند با کنار هم قرار دادن این موارد هنوز متهم اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی است که اگر کار آنها هم باشد به نظر می رسد مطابق پیش بینی آنها انجام نشده . والله اعلم