کد خبر 430537

ترامپ: به اخبار نیویورک تایمز، واشنگتن پست و آمازون اعتماد نکنید

رییس جمهوری آمریکا با حمله شدید به نوع گزارشات تهیه شده توسط برخی از روزنامه‌های آمریکا گفت: به اخبار نیویورک تایمز، واشنگتن پست و آمازون اعتماد نکنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ که قبلا نیز سابقه حمله به روزنامه‌های انتقادی دارد، شامگاه روز شنبه در صفحه توییتری خود نوشت: زمانیکه رسانه‌های شکست خورده‌ای مانند نیویورک تایمز، آمازون و واشنگتن پست گزارشاتی مبنی بر یک منابع بی‌نام یا هر جمله‌ای که در آن از اسم شخص استفاده نشود، منتشر می‌کنند، آن‌ها را باور نکنید. 

ترامپ در ادامه نوشت: بسیاری این منابع بی‌نام وجود ندارند. آن‌ها ساخته شده‌اند برای بدنام کردن و ناسزاگویی.آن‌ها هیچ منبعی ندارند. 

رییس جمهوری آمریکا همچنین در مورد آخرین وضعیت آمریکا گرفتار بیماری کووید ۱۹ نوشت: من فکر می‌کنم اوضاع بی‌سابقه است و سوالی در این باره وجود ندارد. 

ترامپ افزود: این یک بحران است، اقتصاد از نظر رشد، شغل و حتی افزایش دستمزدها با سرعتی سریع رو به جلو حرکت می‌کرد و ناگهان ضربه همه گیر و…. 

خبرگزاری رویترز شامگاه شنبه اعلام کرد که شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسید و این کشور هم اکنون بالاترین شمار مرگ و میر را در جهان قرار داد.  

تعداد کشته شدگان ایالات متحده در اثر بیماری کووید ۱۹ در روز شنبه به ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسید این در حالی است که تعداد مبتلایان نیز در این کشور از نیم میلیون نفر افزایش یافت. 

ایالات متحده تا به امروز (شنبه) بیشترین تعداد مرگ و میر را در ویروس همه گیری کرونا به خود اختصاص داده و تقریباً در چهار روز گذشته شمار دوهزار کشته در روز به علت بیماری کووید ۱۹ گزارش شده است. 

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داده‌اند که شمار مرگ و میر آمریکا در تابستان به ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید اگر مدت زمان دوران قرنطینه که باعث تعطیلی مراکز خرید و تجارت شده بعد از ۳۰ روز لغو شود. 

قوانین قرنطینه اجباری و ماندن در خانه در هفته‌های اخیر در ۴۲ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا اجرایی شده اما از طرف دیگر رکود اقتصادی و تاثیر کرونا بر تجارت ضربه مهلکی بر اقتصاد آمریکا وارد کرده و انتظار میرود تا پایان ماه شمار بیکاران آمریکا به ۲۰ میلیون نفر برسد. 

به گفته دانشگاه جان هاپکینز تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به ۱.۷ میلیون نفر رسیده و شمار مرگ و میر نیز بیش از ۱۰۳ هزار گزارش شده است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر