{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430467

دبیر کل سازمان ملل متحد امروز (شنبه)، در پیامی ازرهبران مذهبی تمام ادیان درخواست نمود تا با یکدیگر برای برقراری صلح در سراسر جهان اقدام نمایند و بر نبرد مشترکمان برای شکست کووید ۱۹متمرکز گردند.

متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امروز، اینجانب می خواهم به گونه ای ویژه از رهبران مذهبی تمام ادیان درخواست نمایم با یکدیگر برای برقراری صلح در سراسر جهان اقدام نمایند و بر نبرد مشترکمان برای شکست کووید 19 متمرکز گردند.

من در زمانی ویژه بر اساس تقویم روحانی، چنین اقدامی می کنم.

برای مسیحیان، این، زمان جشن عید پاک است. یهودیان در حال جشن گرفتن عید فطیر هستند. و مسلمانان به زودی، ماه مبارک رمضان را آغاز خواهند نمود.

اینجانب، صمیمانه ترین آرزوهایم را نثار تمام آنانی می کنم که این ایام مهم را گرامی می دارند.

ما همواره این مناسبت ها را به منزله زمان هایی برای گرد هم آمدن شناخته ایم. گردهمایی  خانواده ها. در آغوش کشیدن ها و دست دادن ها همچنین گرد هم آمدن بشریت.

اما این برهه زمانی، مانند هیچ زمان دیگری نیست. ما همگی در پی مسیریابی در جهانی فراواقعی وعجیب هستیم، جهانی از خیابان های خاموش، فروشگاه های بسته، عبادتگاه های خالی و جهانی از نگرانی. ما نگران عزیزانمان هستیم که به همان اندازه نگران ما هستند. چگونه در هنگامه ای این چنین، جشن بگیریم؟

اجازه دهید همگی ما از ذات این مناسبت های مقدس، به منزله زمانی برای تفکر، یادآوری و نوشدن الهام بگیریم.

همچنان که تفکر می نماییم، اجازه دهید به گونه ای  ویژه به کارکنان قهرمان بخش سلامت در خطوط مقدم نبرد با این ویروس ترسناک، و همه آنانی بیندیشیم که برای برپا نگاه داشتن شهرهایمان در حال فعالیت اند.

اجازه دهید آسیب پذیرترینِ آسیب پذیرها در سراسر جهان را به یاد آوریم. آنانی که در مناطق جنگی و اردوگاه های پناهندگان و زاغه ها همچنین همه مکان هایی به سر می برند که از کمترین امکانات برای مبارزه با ویروس برخوردارند.

و اجازه دهید باورمان را به یکدیگر تجدید نماییم و از جنبه خیرچیزی نیرو بگیریم که گردهم  آمدن در قالب اجتماعاتی از باورها و سنت های اخلاقی متنوع در هنگامه های دشوار، ما را درمراقبت از یکدیگر متحد می کند.   

ما، با یکدیگر، این ویروس را با همکاری، همبستگی، و ایمان به بشریت مشترکمان می توانیم شکست دهیم و شکست خواهیم داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری