کد خبر 430222

پیشتازی ۱۱درصدی بایدن از ترامپ در نظرسنجی سی‌ان‌ان

نظرسنجی شبکه خبری سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰آمریکا، بایدن ۱۱ درصد از ترامپ جلوتر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق و نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ۱۱ درصد از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا جلوتر است.

در این نظرسنجی که توسط شبکه خبری «سی‌ان‌ان» انجام شده و نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شده،‌ بایدن ۵۳ درصد آرای شرکت کنندگان را بدست آورده حال آنکه ترامپ ۴۲ درصد آرا را بدست آورده  که این بیشترین فاصله میان ترامپ و بایدن در نظرسنجی‌هایی است که طی ماه جاری میلادی منتشر شده است.

نظرسنجی دانشگاه «مانموث» که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شده بود از پیشتازی ۴ درصدی بایدن حکایت داشت. همچنین نظرسنجی‌های دیگر، پیشتازی ۳ تا ۸ درصدی بایدن را نشان می‌دادند.

در نظرسنجی‌ انجام شده توسط سی‌ان‌ان، ترامپ و بایدن حمایت ۹۰ درصدی در میان احزاب خود را دارند. بایدن در میان زنان ۳۰ درصد جلوتر از ترامپ بوده و این آمار در میان مردان نشان دهنده پیشتازی ۷ درصدی ترامپ است.

۷۲ درصد رنگین پوستان حمایت خود را از بایدن اعلام کرده‌اند اما ترامپ در میان سفیدپوستان ۸ درصد جلوتر از بایدن است.

۵۲ درصد رای دهندگان به بایدن برای مدیریت مقابله با شیوع ویروس کرونا اعتماد دارند که این آمار برای ترامپ ۴۳ درصد است.

این نظرسنجی میان ۸۷۵ رای دهنده ثبت نام شده و در روزهای سوم تا ششم آوریل (۱۵ فروردین تا ۱۸ فروردین) و با درصد خطای ۳.۷ درصد انجام شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر