کد خبر 429048

خانواده اوباما روزهای قرنطینه را چطور می‌گذرانند؟

بانوی اول سابق آمریکا پیرامون خانه‌نشینی همراه همسر و دو دخترش با الن دجنرس گفت وگو کرد.

به گزارش ایندیپندنت، اوایل ماه جاری در گیرودار شیوع جهانی ویروس کرونا، خبر توقف تولید برنامه تلویزیونی الن دجنرس تا پایان ماه مارس اعلام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری آنلاین، دجنرس که نمی‌توانست در استودیو برادران وارنر با مهمانان سرشناسش مصاحبه کند، در عوض با بسیاری از چهره‌های مشهوری که دوستانش هستند، تماس تلفنی گرفته است تا ببیند با خودقرنطینگی چه می‌کنند.

چند روز پیش این مجری برنامه گپ و گفت تلویزیونی، با بانوی اول سابق تماس گرفت تا جویای احوال روزمره خانواده اوباما شود.

1231_843

خانم اوباما گفت که خانواده‌اش نهایت سعی‌شان را می‌کنند که به روزهای خود «سر و سامانی» بدهند و دخترانش، ساشای ۱۸ ساله و مالیای ۲۱ ساله، به صورت مجازی در کلاس‌های دانشکده شرکت می‌کنند.

میشل اوبامای ۵۶ ساله گفت که خانواده‌ اوباما در عین حال که «می‌کوشند زندگی روزمره خود را داشته باشند»، در اوقات فراغت به «استراحت و تماشای فیلم‌های شبکه نتفلیکس» نیز می‌پردازند.

دختران اوباما

اوباما گفت «این دوران در تاریخ تکرارنشدنی است، مخصوصاً برای فرزندان ما که عادت کرده‌اند همیشه خود را به کاری مشغول و ذهن‌شان را درگیر چیزی کنند.»

«دلم با همه کسانی است که به خاطر بلاهایی که بر سر اقتصادمان می‌آید، دچار رنج و درد می‌شوند. باید آگاه شویم و بدانیم قرار است چگونه از مردمی حمایت کنیم که با پایان قرنطینه سراغ ته‌مانده کسب و کار و زندگی‌شان می‌روند.»

این نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال، افزود: «اگر بخواهم نیمه پر لیوان را ببینم، خودقرنطینگی باعث شده که من و خانواده‌ام مجبور شویم با یکدیگر معاشرت و گفت‌وگو کنیم و از هم‌دیگر سؤال بپرسیم و ببینیم چطور می‌شود بدون تلویزیون و رایانه، خود را سرگرم کرد.»

او گفت: «تمرین خوبی است که به یادمان می‌آورد به خیلی از چیزهایی که داریم، نیازی نیست.»

«هنگام سختی وقتی کنار هم باشیم و سلامتی داشته باشیم، بدون خیلی چیزها می‌شود زندگی کرد، و گمان می‌کنم این درس مهمی است که می‌خواهم بچه‌هایم حالا که می‌خواهند وارد جامعه شوند، آن را یاد بگیرند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر