{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428733

بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته‌های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یکی از مهمترین تبعات گسترش ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان، آثاری است که  گسترش این ویروس بر روی اقتصاد کشورهای مختلف دارند.

به همین دلیل، بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.

به عنوان مثال، در اوایل فروردین ماه امسال بزرگترین بسته نجات اقتصادی تاریخ آمریکا با توافق سران کاخ سفید و مجلس سنا به تصویب رسید. این بسته 2200 میلیارد دلاری برای مقابله با آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا با هدف فراهم ساختن یک نظام حمایتی و پشتیبانی مناسب از شهروندان آمریکایی تدوین شده است تا امکان باقی ماندن این شهروندان در خانه و در نتیجه، کنترل اپیدمی این ویروس در آمریکا فراهم شود.

براساس بررسی های شرکت «به رابین»، جزئیات بسته 2200 میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با آثار اقتصادی گسترش ویروس کرونا در شکل زیر آمده است (اعداد به میلیارد دلار است.

13990116000261_Test_NewPhotoFree

براساس بررسی های صورت گرفته توسط این شرکت مشاوره ای، تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا در جدول زیر مقایسه شده اند:

13990116000262_Test_NewPhotoFree

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری