{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428564

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با توجه به وضعیت نابسامان ایجاد شده در ایالات متحده به دلیل شیوع ویروس کرونا، آمار بیکاری در این کشور به صورت مداوم در حال افزایش است و تنها دو طول دو هفته به حدود ۱۰میلیون مورد رسیده که میزان آن حتی بالاتر از دوران رکود بزرگ است.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ پیش‌بینی می‌شود که نرخ بیکاری در ایلات متحده برای ماه آوریل، آماری نجومی را به خود اختصاص دهد و برخی از تحلیلگران انتظار دارند که این کشور، بالاترین آمار بیکاری را در طول تاریخ برای سال 2020 ثبت خواهد کرد.

گفتنی است که بحران کووید-19 اقتصاددانان در سنت لوئیس فدرال را واردار به پیش‌بینی کاهش 46 میلیون شغل در ایالات متحده برای سال 2020 کرده است. بدین معنی که نرخ بیکاری در این کشور به 32.1درصد خواهد رسید که بالاترین رکورد آن در طول تاریخ این کشور است.

دومین نرخ بیکاری بالا در آمریکا مربوط به دوران رکود بزرگ در سال 1933 بود که آمار آن 24.9درصد اعلام شد. نرخ بیکاری در سال 2020 حدود 8درصد بالاتر از آن زمان خواهد بود و به صورت هم‌زمان، بیش از 52میلیون نفر بیکار وجود خواهد داشت.

شایان ذکر است که آمار بیکاری در هفته منتهی به 21 مارس، رکورد 3.3 میلیون ادعای اولیه بیکاری ثبت شد. این رکورد در هفته منتهی به 28 مارس شکسته شد که در آن 6.6 میلیون ادعای بیکاری باز هم دیده شد که در طول تنها دو هفته، این آمار به حدود 10 میلیون نفر رسید.

در نمودار ارائه شده، بالاترین نرخ بیکاری‌های ثبت شده در تاریخ ایالات متحده را مشاهده می‌کنید؛

WhatsApp Image 2020-04-04 at 8.33.35 AM

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری