{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428559

کانادا از ممنوعیت صادرات ماسک شرکت ۳M ایالات متحده با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مقامات کانادایی از دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به منظور ممانعت از صادرات ماسک تنفسی N95 شرکت 3M به کانادا برای استفاده پزشکان و پرستاران انتقاد کردند. پیش‌بینی می‌شود کروناویروس در پرجمعیت‌ترین مناطق این کشور بیشتر گسترش یابد.

مقامات نهاد بهداشتی ایالت انتاریو کانادا با ادامه‌ی اقدامات فعلی جهت مبارزه با کرونا پیش‌بینی کرده‌اند که تا پایان ماه 80 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و یک هزار و 600 کشته خواهند داشت. آن‌ها از مردم خواسته‌اند که در خانه بمانند و رفت‌وآمدهای خود را به حداقل برسانند.

ایالت انتاریو تاکنون 3 هزار و 255 مورد مبتلا تأیید شده و 67 مورد مرگ را گزارش کرده است.

ترامپ پس از استناد به قانون تولیدات دفاعی در توئیتر خود به تندی از شرکت‌های این حوزه انتقاد و شرکت 3M را ملزم به تولید ماسک تنفسی N95 کرد. ایالات متحده با کمبود ماسک‌های N95 که برای محافظت از کرونا برای متخصصان مراقبت‌های ویژه ضروری هستند، روبرو است.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در این خصوص گفته است که جلوگیری از صادرات تجهیزات پزشکی و محافظتی «یک اشتباه» است.

وی هم‌چنین گفت که چنین حرکتی می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و خاطرنشان کرد که متخصصان بهداشت و درمان کانادایی هر روز برای کمک به ایالت دیترویت اعزام می‌شوند. در اوایل این ماه کانادا و ایالات متحده مرزهای مشترک خود را بسته بودند.

کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر کانادا در پاسخ به این سؤال که آیا کانادا در صورت ادامه لغو صادرات آمریکا اقدامی تلافی‌جویانه خواهد کرد، گفت: ما برای دفاع از منافع ملی کانادا هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد.

بر اساس آخرین آمارها شمار قربانیان کرونا در کانادا به 208 تن افزایش یافته و موارد مبتلا به این ویروس به 12 هزار و 375 تن رسیده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری