کد خبر 428322

شلیک به ناقضان قرنطینه در فیلیپین

رئیس جمهور فیلیپین در پیامی تلویزیونی به پلیس و ارتش اجازه داد افرادی را که در مقابل اجرای قوانین قرنطینه مقاومت نشان می‌دهند با شلیک گلوله از پای در آوردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین شامگاه چهارشنبه گفت همکاری تمام شهروندان برای اجرای قرنطینه ضروری است و باید با خاطیان برخورد جدی صورت گیرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دوترته در پیامی تلویزیونی گفت: «اوضاع در حال بدتر شدن است. پس یک بار دیگر جدی بودن این مسئله را به شما گوشزد می‌کنم و شما باید گوش کنید».

وی افزود: «دستور من به پلیس و ارتش این است... اگر با دردسر مواجه شدید و مواردی پیش آمد که افرادی [در اجرای قرنطینه] مقاومت کرده و با شما به مقابله پرداختند و جان شما را به خطر انداختند، آن‌ها را بکُشید».

دوترته ادامه داد: «متوجه شدید؟ بکُشید. به‌جای ایجاد دردسر، شما را دفن می‌کنم».

دوترته این سخنان تند را پس از آن بیان کرد که روز چهارشنبه شماری از ساکنین مناطق فقیرنشین مانیل به اعتراض درخصوص کمک‌های دولتی در زمان قرنطینه پرداخته و چندین نفر نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس ملی فیلیپین روز پنجشنبه گفت، پلیس می‌داند که دوترته با حرف‌هایش قصد داشت جدیت خود درخصوص نظم عمومی را به نمایش بگذارد و قرار نیست واقعاً به کسی شلیک شود.

تا کنون در فیلیپین ۲۳۱۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۹۶ نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر