{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 427564

۶۲ مرکز، سازمان و انجمن در سطح کشورهای عربی با امضای بیانیه ای مشترک لغو فوری تحریم های ضد ایرانی در سایه شیوع ویروس کرونا را خواستار شدند.

به گزارش المسیره، ۶۲ مرکز، سازمان و انجمن در سطح کشورهای عربی با امضای بیانیه ای مشترک لغو فوری تحریم های ضد ایرانی در سایه شیوع ویروس کرونا را خواستار شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بر اساس این گزارش، در این بیانیه از سازمان ملل متحد خواسته شده تا برای لغو تحریم های ضد ایرانیِ ایالات متحده آمریکا تلاش کند.

سازمان ها و نهادهای عربی در بیانیه خود خواستار تلاش سازمان ملل متحد برای تأمین نیازهای جمهوری اسلامی ایران به تجهیزات پزشکی شده اند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: از سازمان ملل و شورای همکاری خلیج فارس می خواهیم تا کمک‌های انسانی پزشکی و مالی به ملت فلسطین در کرانه باختری، نوار غزه اردوگاه‌های فلسطینی ارائه دهند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: سازمان بهداشت جهانی به هماهنگی و وحدت میان کشورها برای تولید هر چه سریعتر واکسن کرونا شدت دهد و از آنها تعهد بگیرد این واکسن رایگان توزیع شود.

در بیانیه نهادهای عربی همچنین بر لزوم آزادی اسرای فلسطینی در بندِ رژیم سعودی به ویژه در سایه شیوع ویروس کرونا تأکید شده است.

سازمان ها و نهادهای عربی در بیانیه مذکور همچنین خواستار لغو فوری محاصره مردم یمن شده اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری