کد خبر 427433

ظرف ۴۸ ساعت آینده ظرفیت تمام بیمارستان‌های پاریس پر می شود

یکی از مقامات فرانسوی هشدار داد با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، ظرفیت بیمارستان‌های پاریس و حومه تا دو روز دیگر پر خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه اعلام کرد ظرف ۴۸ ساعت آینده بیمارستان‌های این کشور دیگر قادر به پذیرش بیماران جدید نخواهند بود.

به نوشته روزنامه «گاردین»، رئیس فدراسیون بیمارستان‌های فرانسه گفت: «پاریس و حومه آن حدود یک چهارم افراد مبتلا به ویروس کرونا را در بیمارستان‌های خود جای داده است. ما قطعاً در این نواحی نیازمند کمک خواهیم بود زیرا آنچه در شرق کشور رخ داد در اینجا نیز در حال وقوع است».

وی افزود: «ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده ظرفیت [بیمارستان‌های] ما تکمیل می‌شوند. باید همبستگی بالایی میان مناطق مختلف کشور و بیمارستان‌ها را شاهد باشیم و انتقال بیماران را نیز افزایش دهیم».

این مقام فرانسوی هشدار داد اگر هر کدام از بیمارستان‌ها یا مناطق شهری به تنهایی و بدون همکاری با دیگران عمل کنند، این کشور با یک فاجعه روبه‌رو خواهد شد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به ۲۹۱۵۵ نفر رسیده است و ۱۶۹۶ نفر نیز در اثر این بیماری جانشان را از دست داده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری