کد خبر 426892

شرکت پوتین در نشست اضطراری سران گروه ۲۰ درباره کرونا

کاخ کرملین اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه روز پنج‌شنبه در اجلاس اضطراری رهبران کشورهای عضو گروه ۲۰ که به صورت کنفرانس ویدئویی و برای بررسی مبارزه با عفونت ویروس کرونا برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که کرملین دعوتنامه شرکت در نشست سران اضطراری کشورهای عضو گروه جی-20 در تاریخ  26 مارس (پنج‌شنبه، 7 فروردین ماه) درباره وضعیت کنونی در جهان با توجه به شیوع  ویروس کرونا را دریافت کرده و "ولادیمیر پوتین" در این اجلاس شرکت خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات کرملین، در تاریخ 26 مارس ، رئیس جمهوری روسیه در نشست سران اضطراری  گروه G20 شرکت خواهد کرد که به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار می شود و مباحثات آن به مبارزه با بیماری همه گیر عفونت ناشی از ویروس کرونا و تأثیر آن بر اقتصاد جهانی اختصاص خواهد یافت.

پیش از این مشخص شد که نشست گروه 20 به ابتکار کشور عربستان سعودی که ریاست جمهوری دوره‌ای آن را برعهده دارد به صورت آن-لاین برگزار می شود. این نخستین تجربه برگزاری نشست سران این گروه به صورت کنفرانس ویدیویی خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر