کد خبر 425860

در آمدی بر آثار شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و ایران

معاونت امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش درآمدی بر آثار شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و ایران را منتشر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت تعاون در گزارش 119 صفحه ای خود به ابعاد مختلف شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی و ایران پرداخته است.

بر اساس این گزارش ، به احتمال زیاد پیش‌بینی رشد مثبت نزدیک به صفر درصد در سال 1399 محقق نمی‌شود و سال آینده اقتصاد ایران احتمالا با رشد منفی تولید دست به گریبان خواهد شد.

پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا در سطح بین‌المللی، بورس‌های جهانی ،بازار نفت، پیامدهای شیوع کرونا بر رشد اقتصادی و نیز  پیامدهای شیوع کرونا برای اقتصاد ایران شامل  تجارت خارجی ، صادرات نفت، تجارت غیرنفتی، تولید و اشتغال، پیش بینی وضعیت تولید و اشتغال بعد از کرونا ، فعالیت‌های آسیب دیده شدید و سهم آن‌ها از اشتغال و ارزش افزوده اقتصاد و همچنین بررسی میزان آسیب‌پذیری اقتصاد در اثر حذف فرضی فعالیت‌های اقتصادی، بودجه، وضعیت بودجه دولت پیش از شیوع کرونا ، بازار ارز ، مسکن ، بازار طلا ، بورس و بازار سرمایه ، قیمتها و تورم،  وضعیت نقدینگی و پایه پولی کشور، وضعیت تورم، مصرف آب، برق و بنزین، محوری ترین مباحثی است که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

متن کامل گزارش را می‌توانید از اینجا بخوانید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر