{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425584

سخنگوی اداره ملی آمار چین با اشاره به اینکه اقتصاد این کشور دو ماه سخت پس از شیوع ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است گفت: تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد چین کوتاه مدت و قابل کنترل است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «مائو شنگ‌یونگ» روز سه شنبه با تشریح حرکت اقتصاد ملی چین در دو ماه نخست سال ۲۰۲۰ افزود: ارزش کل تولید صنایع موسسات بزرگ در دو ماه گذشته به ۱۱ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یوان (هر دلار آمریکا ۶.۵ یوان) رسید،  مبلغ کل خرده فروشی کالاهای مصرفی هم از ۵.۲ هزار میلیارد یوان فراتر رفت و سرمایه‌گذاری در اموال غیر منقول به ۳.۳ هزار میلیارد یوان رسید.

او گفت: در همین مدت کالاهای مصرفی در مجموع رشد مطلوب خود را حفظ کردند برای نمونه میزان خرده فروشی گوشت و تخم مرغ به ۳۷.۸ درصد و خرده فروشی انواع سبزی‌ها به ۲۷.۱ درصد افزایش یافت.

این مقام چینی تاکید کرد: در حال حاضر تاثیرات شیوع کرونا بر اقتصاد چین کوتاه‌ مدت و خارجی است، پایه اقتصاد چین رو به بهبود است و تغییر نمی کند و گرایش رشد اقتصاد چین همچنان ثبات خود را حفظ خواهد کرد.

مائو افزود: در حال حاضر اقتصاد جهان با مشکلاتی مواجه است، باید برخی مقررات و موانع تجاری غیر منطقی کنار گذاشته شود تا اقتصاد جهان بهتر بتواند با شیوع کرونا مقابله کند و اقتصاد و تجارت جهان به نحو احسن به مدار توسعه عادی برگردد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری