{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425294

سفیر بریتانیا در تهران در پیامی با بیان اینکه پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان ایران ماهرانه در تلاش برای مقابله با کرونا هستند،‌ گفت: مطمئنم ایرانیان در این شرایط از یکدیگر حمایت می‌کنند تا با این ویروس مقابله شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «راب مک ایر» سفیر بریتانیا در تهران امشب (دوشنبه) در پیامی  فرارسیدن سال نو شمسی را تبریک گفت.

وی در این پیام عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن پایان سال شمسی و امید داشتن به سال جدید، بی توجهی به دشوارهایی که ایران با آن مواجه است، امکانپذیر نیست. 
سفیر بریتانیا افزود: در جایی که کار ما درباره امنیت در منطقه، پایبندی به برجام و ارتباط تجاری ایران با بریتانیا ادامه دارد، همچنان همه جهان تحت فشار شدید ویروس کووید-۱۹ هستند.

وی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهایی است که مرکز گسترش این بیماری است، خاطرنشان کرد: همین طور که شمار مبتلایان بالا می‌رود، مردم بسیار نگران هستند. تعداد افراد مبتلایی که دوستان و آشنایان من می‌شناسند نیز رو به افزایش است.

مک ایر همچنین عنوان کرد که پزشکان، پرستاران و دست اندرکاران بهداشت و درمان ایران، همگی ماهرانه در تلاش هستند. 
سفیر بریتانیا گفت: ایران نیز ممکن است در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی مانند بعضی کشورهای دیگر دچار کمبود باشد، به همین دلیل بریتانیا، فرانسه و آلمان بسته کمکی شامل تجهیزات پزشکی و مبلغی تا سقف پنج میلیون یورو را به ایران فرستادند.
راب مک ایر خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت نوروز در بین ایرانیان، تاثیری که شیوع این ویروس بر تدارک جشن سال نو گذاشته، بسیار ناراحت کننده است.  
وی افزود: نوروز زمان برگزاری جشن و برپایی آداب و رسوم و شادی است و امسال متاسفانه به دلیل خانه ماندن متفاوت خواهد بود؛ با این حال مطمئنم ایرانیان در این شرایط از یکدیگر حمایت می‌کنند تا با آن مقابله شود.

راب مک ایر در پایان عنوان کرد: در حالی که به پایان سال ۱۳۹۸ نزدیک می‌شویم، برای همه سالی خوب همراه با صلح، شادی و آرامش آرزو دارم.

لازم به ذکر است سه کشور اروپایی اخیرا محموله‌هایی برای کمک به ایران به منظور مقابله با کرونا ارسال کردند که شامل تجهیزات برای تست‌های آزمایشگاهی و دیگر تجهیزات شامل لباس‌های محافظ و‌ دستکش بود.سه کشور در بیانیه‌ای که قبل از ارسال این کمک‌ها منتشر کردند متعهد شدند که حدود پنج میلیون یورو از طریق سازمان جهانی بهداشت و آژانس‌های تخصصی سازمان ملل برای مقابله با شیوع این ویروس در اختیار ایران قرار دهند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری