{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425111

برنی سندرز یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به شدت از عملکرد دونالد ترامپ در مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا انتقاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 روز یکشنبه ضمن انتقاد شدید از ترامپ، گفت: این مساله غیرقابل قبول است که رئیس جمهور آمریکا از اطلاعات نادرست و مبهم درباره ویروس کرونا استفاده کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سندرز در ادامه ترامپ را به مخفی کردن حقایق تکان دهنده درباره ویروس کرونا متهم کرد و گفت: این برای او غیرقابل قبول است که اطلاعاتی را درباره ویروس کرونا در اختیار مردم قرار می دهد که افکار عمومی را گیج و سردرگم می کند.

وی این اظهارات را در مناظره با جو بایدن دیگر نامزد حزب دموکرات بیان کرده است. اظهارات سندرز در شرایطی است که گسترش سریع ویروس کرونا در آمریکا به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است.

شیوع کرونا موجب لغو بسیاری از رویدادهای بزرگ سیاسی فرهنگی و اقتصادی در سراسر آمریکا شده است. این بحران فشار زیادی را بر بازارهای مالی وارد کرده و توانایی دولت آمریکا را برای مقابله با چنین بحران های بهداشت و سلامت زیر سئوال برده است.

ترامپ هفته ها ضمن رد حقایق و واقعیت های مربوط به کرونا مدعی شده بود که اطلاعات و مطالب منتشر شده درباره ویروس کرونا یک نوع بزرگنمایی از سوی دموکراتها و برخی رسانه های خبری است. ترامپ پیش از این ادعا می کرد که کرونا جدی تر از بیماری آنفولانزا نیست و بیش از حد به این مساله پرداخته شده است.

ولی طی روزهای اخیر ترامپ لحن صحبت های خود را تغییر داده است. روز چهارشنبه وی سفرهای اروپایی را به طور موقت لغو کرده و وضعیت فوق العاده در سراسر آمریکا اعلام کرده است.

ارسال نظر

  • سعید
    ۰ ۰

    اگر اقتصاد امریکا به وسیله این کرونا نابود بشه همه باید به چشم ترامپ ببینند چون که ترامپ بود که دستور داد که این کرونا رو وارد چین کنند وبعد ازچین به سایر کشورهای جهان و بعد به امریکا سرایت کند مقصراصلی سقوط اقتصاد امریکا ترامپ قمارباز است .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری