کد خبر 424422

برای جلوگیری از شیوع کرونا؛

کارکنان «سازمان ملل متحد» دورکار می‌شوند

سازمان ملل متحد اعلام کرد که به مدت چهارهفته، حضور فیزیکی کارکنان خود در مقر این سازمان را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، با اعلام ابتلای یکی از اعضای هیأت دیپلماتیک فیلیپین به بیماری کرونا در روز گذشته، سازمان ملل متحد اعلام کرد که به مدت چهارهفته، از حضور فیزیکی کارکنان خود در مقر این سازمان در شهر نیویورک به طور چشمگیری می کاهد.

اعلام این خبر از سوی سازمان ملل در حالی انجام شد که رئیس جمهور ایالات متحده- به عنوان میزبان مقر اصلی این نهاد بین المللی- روز جمعه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

گفتنی است که کارکنان سازمان ملل برای ارائه خدمات ضروری همچون خدمات ترجمه و تأمین امنیت در دفتر منهتن حضور خواهند داشت، اما هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام باعث لغو نشستها نیز خواهد شد یا خیر.

شورای امنیت سازمان ملل متحد با ۱۵ عضو قرار است در هفته آینده برای بحث و گفتگو پیرامون موضوعاتی همچون سوریه، کره شمالی و لیبی هر روز تشکیل جلسه دهند.

در همین ارتباط، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه در نامه‌ای خطاب به کشورهای عضو نوشت: «ما دو هدف داریم: کاهش حضور فیزیکی [کارکنان] ما در مقر سازمان ملل متحد؛ و دوم تداوم یافتن عمل به تعهدات خود».

وی در ادامه می‌افزاید: «لام است که ارتباط و برخورد اجتماعی را به حداقل کاهش دهیم و از دستورات صریح و شفاف سازمان بهداشت جهانی برای کاستن از خطر انتقال این بیماری مسری پیروی کنیم».

گوترش همچنین در این نامه می‌نویسد کارکنانی که نیازی به حضور فیزیکی آنان در مقر سازمان ملل نیست، به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

گفتنی است که سازمان ملل در هفته جاری اجرای تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مقر این سازمان را آغاز کرده، از جمله ممنوعیت ورود عموم مردم به مقر این سازمان و لغو برخی نشستها.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر