{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 424388

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با گسترش ویروس کرونای در سراسر این کشور شرایط فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ بعدازظهر جمعه به همراه مایک پنس معاون اول و رئیس مرکز مقابله با کرونا و دیگر اعضای این کمیته نشست خبری فوق العاده‌ای برگزار کرد.
وی افزود:‌ در آمریکا شرایط اضطراری اعلام می‌کنم و از همه ایالت‌ها می‌خواهم با فوریت مراکز مراقبت و پیشگیری ایجاد کنند. از تمامی بیمارستان‌ها هم می‌خواهم همه شرایط اضطراری را فعال کنند.
رئیس جمهوری آمریکا افزود: شرایط اضطراری به وزیر بهداشت اختیارات ویژه می‌دهد تا بتواند قوانین را به طوری اجرا کند که بهترین شرایط برای مقابله و مداوا فراهم شود.
بنابر اعلام گزارش ها، تا کنون یکهزار و ۹۹۲ نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۴۲ نفر جان باخته‌اند.
برنامه ریزی برای انجام آزمایش ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا آزمایش کرونا داده است با توجه به اینکه برخی از مهمانان اقامتگاه شخصی وی در مارالاگوی فلوریدا، کرونا مثبت شده اند گفت: من با پزشکان مشورت کرده‌ام گفته‌اند هیچ گونه علائم مربوطه را ندارم.
ترامپ افزود مطرح می شد که رئیس جمهوری برزیل به کرونا مبتلا شده است اما امروز گزارش آمد که نتایج آزمایش وی منفی بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا آزمایش ندادن برای کرونا به منزله خودخواهی نیست، ادامه داد: من قبلا این کار را کرده‌ام.
رئیس جمهوری آمریکا وقتی با این تاکید مواجه شد که آیا برای کرونا آزمایش داده است، گفت من همواره آزمایش می‌دهم البته نه به این دلیل اما ممکنه به زودی برای این کار برنامه ریزی کنیم.
سوء استفاده از کاهش بهای نفت
رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی که جهان دچار رکود اقتصادی است و بازارهای سهام دچار سقوط بی سابقه‌ای شده است، کاهش بهای جهانی نفت را برای آمریکا فرصتی مناسب خواند تا ذخایر استراتژیک خود را پر کنند.
ترامپ افزود: به وزیر انرژی دستور داده ام تا مقادیر زیادی نفت خام خریداری کنند تا ذخایر استراتژیک ما پر باشند. اکنون وقت خوبی برای خرید نفت است چرا که شاید تا هفته اینگونه نبود.
احتمال ممنوعیت ورود مسافران از انگلیس
رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که ورود مسافران از کشورهای محدود شینگن را ممنوع کرده اید و برای انگلیس استثنا قائل شدید اما برخی از این کشورها تعداد بسیار کمتری نسبت به بریتانیا دچار این ویروس شده اند، گفت: ممنوعیت ورود مسافران از اروپا بر اساس مشورت یک گروه انجام شد.
ترامپ افزود: با توجه به اطلاعاتی که اخیرا داریم ممکن است که انگلیس هم در این لیست قرار گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری