کد خبر 424368

سران گروه ۷برای مقابله با کرونا جلسه فوق العاده تشکیل می‌دهند

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه از تصمیم گروه هفت برای تشکیل جلسه فوق العاده سران کشورهای عضو در آینده نزدیک با هدف مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مکرون در صفحه توئیتر خود نوشت: سران کشورهای گروه ۷ شامل فرانسه، آمریکا، کانادا، آلمان، ایتالیا، انگلیس و ژاپن روز دوشنبه آینده از طریق ویدئوکنفرانس تشکیل جلسه فوق العاده با موضوع کرونا خواهند داد.

رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که در این جلسه، درخصوص فعالیت های تحقیقاتی برای تهیه واکسن و راهکارهای درمان کرونا و نیز رسیدگی به مشکلات مالی و اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا هماهنگی خواهد شد.

به دلیل شیوع گسترده کرونا در کشورهای مختلف جهان و جدی بودن نگرانی ها از احتمال مبتلا شدن به این بیماری مسری، بسیاری از جلسات مهم بین المللی و منطقه ای لغو شده و یا به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

 «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی روز جمعه با بیان اینکه قاره اروپا اکنون کانون شیوع ویروس کرونا است، گفت: تجربه چین و کره جنوبی ثابت می کند که قرنطینه می تواند جان بسیاری از مردم را در رابطه با این بیماری نجات بدهد و کشورها باید از این تجربیات استفاده کنند.

به گزارش رویترز، آدهانوم گفت: بیش از ۵ هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و قاره اروپا اکنون کانون شیوع این ویروس است.

در میان کشورهای اروپایی، ایتالیا با بیش از ۱۵ هزار نفر مبتلا و یک هزار و ۱۶ نفر فوتی بر اثر این بیماری، وضع وخیم‌تری نسبت به سایر کشورها دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر