{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423914

دولت ایتالیا اعلام کرده است: قصد دارد برای پرداخت اقساط وام‌های مسکن در این کشور یک بازه زمانی تنفس ارائه دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دولت ایتالیا قصد داشت با هدف کاهش تأثیرات منفی اقتصادی شیوع ویروس کرونا در مردم برای بازپرداخت وام‌های مسکن در این کشور یک بازه زمانی برای تنفس در نظر بگیرد.

دولت آمریکا همچنین از اتحادیه اروپا خواسته است از بخشی از قوانین خود عقب‌نشینی کرده تا دولت ایتالیا بتواند هزینه‌های بیشتری را برای رفاه حال مردم انجام دهد.

در حالی که پیش از این اقتصاد ایتالیا به مرز رکود رسیده بود اقدامات دولت این کشور در حمایت اقتصادی از اوضاع می‌تواند هزینه‌های بالایی را برای سومین اقتصاد بزرگ اروپا داشته باشد و همین مسأله باعث شده تا زنگ خطر در بازارهای مالی به صدا در بیاید.

لورنزو کودبینو کارشناس ارشد سابق وزارت خزانه‌داری ایتالیا می‌گوید: اقدامات دولت این کشور باعث شده است که تولید ناخالص داخلی در ایتالیا 10 تا 15 درصد در روز کاهش یابد.

استفانو پاتوآنلی، وزیر صنعت ایتالیا قول داده است که دولت این کشور با بودجه‌ای 35.11 میلیارد دلاری از خانواده‌ها و شرکت‌ها در برابر تأثیرات منفی شیوع ویروس کرونا حمایت خواهد کرد.

وی گفت: ممکن است این اقدامات با افزایش کسری بودجه در این کشور و رسیدن آن به حدود 3 درصد کل تولید ناخالص ایتالیا منجر شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری