{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423614

ادعای یک رسانه کره جنوبی:

یک رسانه کره جنوبی مدعی کشته شدن ۱۸۰نظامی کره شمالی به دلیل ابتلا ویروس کرونا و قرنطینه شدن ۳۷۰۰نظامی این کشور شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رسانه‌های کره جنوبی که در فضاسازی علیه همسایه شمالی خود سابقه‌ای طولانی دارند، امروز مدعی شدند ویروس کرونا جان ده‌ها نظامی کره شمالی را گرفته است.

به نوشته وبگاه «آسیا نیوز»، وبگاه «دیلی‌ان‌کی» چاپ کره جنوبی به نقل از برخی منابع  مدعی شده که شیوع ویروس کرونا جان ۱۸۰ نظامی کره شمالی را گرفته و باعث قرنطینه شدن ۳۷۰۰ نظامی دیگر این کشورشده است.

رسانه‌های دیگر کره جنوبی همچون «یونهاپ» خبرگزاری رسمی این کشور  نیز از قرنطینه شدن حدود ۱۰ هزار نظامی کره شمالی خبر داده، اما گزارش کردند که ۴ هزار نفر از آنها به دلیل عدم وجود نشانه‌ای از کرونا، ترخیص شده‌اند.

به نوشته دیلی ان کی، سران نظامی کره شمالی به بیمارستان‌های نظامی این کشور دستور ضد عفونی کردن تمام مکان‌هایی که نظامیان بستری هستند را داده‌اند. کره شمالی همچنین میزان تغذیه نیروهای خود را برای حفظ تندرستی آن‌ها برابر ویروس کرونا افزایش داده است.

چندی قبل «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی پس از بازدید از یک رزمایش نظامی، درخصوص احتمال شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور هشدار داد. کیم پس از بازدید از این رزمایش در جلسه حزب حاکم کارگر شرکت کرد که محور آن اجرای دقیق‌تر «گام‌های ویژه مبارزه با همه‌گیر شدن» ویروس کرونا بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری