{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423150

روز دوشنبه بازارهای سهام آسیا در حالی سقوط کردند که سرمایه‌گذاران در مورد جنگ قیمت نفت به دنبال به توافق نرسیدن اوپک و متحدان آن نگران هستند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، روز دوشنبه بازارهای سهام آسیا در حالی سقوط کردند که سرمایه‌گذاران در مورد جنگ قیمت نفت به دنبال به توافق نرسیدن اوپک و متحدان آن برای کاهش تولید نگران هستند. این باعث شد وضعیت شکننده بازارهای جهانی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است با نوسانات شدیدی روبرو شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، پس از به توافق نرسیدن اوپک و روسیه در روز جمعه برای کاهش تولید نفت و تقویت قیمت‌ها، عربستان سعودی قیمت‌های فروش خود را پایین آورد تا علناً یک جنگ قیمت به راه بیاندازد. قیمت‌های نفت خام با آغاز کار بازار در روز دوشنبه ۳۰ درصد سقوط کردند.

در ژاپن شاخص نیکی ۶.۱۵ درصد و شاخص گسترده‌تر تاپیکس ۶.۰۷ درصد سقوط کردند.

در بازار چین، شاخص کامپوزیت شانگهای ۲.۲ درصد سقوط کرد، در حالی که کامپوزیت شنزن ۲.۰۷ درصد از ارزش خود را از دست داد. هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۳.۸۱ درصد پایین آمد.

کوسپی کره‌جنوبی ۴.۲۸ درصد و ای‌اس‌اکس استرالیا ۵.۷۶ درصد سقوط کردند، در حالی که شاخص استریت تایمز سنگاپور هم بیش از ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۳.۶۱ درصد پایین آمد.

CTX2JvGQisFK

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری