کد خبر 422931

ماکت ریه آلوده به کرونا در چین ساخته شد +عکس

محققان یک بیمارستان در چین موفق شدند نمونه ای از ریه آلوده به کرونا را با استفاه از فناوری سه بعدی تولید کنند که می تواند در بررسی بیشتر این بیماری موثر باشد.

چاینا دیلی روز یکشنبه گزارش کرد این نخستین بار است که یک بیمارستان در چین دست به چنین اقدامی می زند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ساخت این ریه به محققان برای شناخت بیشتر از اینکه ویروس کرونا چطور ریه ها را بشدت آلوده می کند و باعث وخامت حال بیماری می شود، کمک بزرگی است.

بیمارستان شماره یک «چن جو» در استان خونن در چین موفق به ساخت این ریه نمونه شده است.

پزشکان و محققان می گویند که نمونه مذکور را از روی داده هایی که از یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا بدست آورده اند، ساخته اند.

«خه یو چونگ» از تیم سازنده این ریه می گوید که شباهت بسیاری به ریه واقعی دارد و نمایه هایی دارد که مشخص می کند ویروس کرونا چطور سرایت می کند و به نقاط مختلف ریه ضربه می زند.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز اعلام کرد که ۱۴۳ نفر دیگر در این کشور از روز پنجشنبه تاکنون به کرونا مبتلا شده اند که ۱۶ نفرشان در خارج از استان هوبی هستند و ۴ نفر در پکن مبتلا شده اند و مابقی در شهر ووهان استان خوبی ابتلا پیدا کرده اند.

ماکت ریه کرونا

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کل دنیارو نابود کردین میلیاردها خسارت به کشورهای دنیا مخصوصا ایران وارد شده فقط بخاطر اینکه هر جنبده الوده رو اصرار به خوردنش دارین حالا اومدین ماکت ریه آلوده میسازین !؟ هر چند بازم این بلا رو سر دنیا در آینده هم خواهید اورد