{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422762

ترامپ که زمانی به تغییر سه رئیس کارکنان کاخ سفید در کمتر از سه سال توسط اوباما انتقاد می‌کرد، اکنون خود، سومین رئیس کارکنان کاخ سفید را برکنار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در توئیترش از برکناری «میک مولوینی» سومین رئیس کارکنان کاخ سفید در دولتش خبر داد.

از زمان ورود ترامپ به کاخ ریاست جمهوری آمریکا، ریاست کارکنان کاخ سفید تاکنون سه بار تغییر کرده است.

ترامپ در توئیتی نوشت: «من خرسندم که اعلام کنم مارک مدوز نماینده مجلس نمایندگان رئیس کارکنان کاخ سفید خواهد شد. من مارک را برای مدت‌ها طولانی می‌شناسم و با او کار کرده‌ام و رابطه خیلی خوبی داریم».

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت دیگری این‌طور نوشت: «می‌خواهم از میک مولوینی رئیس موقت (کارکنان کاخ سفید) به خاطر خدمت خوبش به دولتم تشکر کنم. او سفیر ویژه ایالات‌متحده در امور ایرلند شمالی خواهد شد. متشکرم».

اعلام برکناری مولوینی از ریاست کارکنان کاخ سفید و تعیین مدوز به‌عنوان جانشین او در شرایطی صورت گرفته که از ژانویه ۲۰۱۷ و آغاز به کار دولت ترامپ تاکنون چهار نفر این منصب را بر عهده داشته‌اند.

تاکنون «رینس پریباس» رئیس پیشین کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، «جان کلی» ژنرال بازنشسته و وزیر پیشین امنیت داخلی دولت ترامپ و میک مولوینی از ریاست کارکنان کاخ سفید برکنار شده‌اند. مولوینی پیش از انتخاب به‌عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید، مدیر دفتر مدیریت بودجه دولت آمریکا بود.

«مارک مدوز» ۶۰ ساله، رئیس جدید کارکنان کاخ سفید نماینده جمهوری‌خواه مردم ایالت کارولینای شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا است و برای آغاز به کار در کاخ سفید باید از کنگره انصراف دهد.

این در حالی است که کاربران در حال بازنشر توئیت سال ۲۰۱۲ ترامپ هستند که در آن از اوباما به دلیل تغییر سه رئیس کارکنان کاخ سفید در کمتر از سه سال انتقاد کرده بود. ترامپ اکنون به سرنوشت اوباما دچار شده است.

17

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری