{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422652

شمار کسانی که امروز جمعه بر اثر ابتلا به ویروس «کرونا» در ایتالیا جان باخته‌اند به شدت افزایش پیدا کرد و به ۱۹۷نفر رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شمار افراد مبتلا به بیماری «کووید-۱۹» در ایتالیا امروز جمعه به شدت افزایش پیدا کرد و ۴۹ نفر دیگر به شمار جان‌باختگان بر اثر این بیماری اضافه شدند. 

سازمان محافظت از شهروندان در ایتالیا اعلام کرد در این کشور ۹۰ نفر ظرف ۴۸ ساعت گذشته جان باخته‌اند. شمار کل افراد جان‌باخته بر اثر کرونا به ۱۹۷ نفر رسیده است. 

تعداد کل بیمارانی که در ایتالیا به این ویروس مبتلا شده‌اند از ۳۸۵۸ نفر در پنجشنبه به ۴۶۳۶ نفر رسیده است. 

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که باعث ایجاد بیماری‌هایی در پستانداران و پرندگان می‌شود.

 این بیماری در انسان، باعث ایجاد عفونت‌های تنفسی می‌شود که عموماً خفیف هستند. اشکال نادرتر ابتلا به این ویروس باعث ایجاد بیماری‌هایی نظیر «نشانگان تنفسی حاد» (سارس)، «نشانگان تنفسی خاورمیانه» (مرس) و «کووید-۱۹» می‌شوند که می‌توانند مرگبار باشند.»

پیش از این خبرگزاری رویترز گزارش داده بود شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سرتاسر جهان از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده است.  از این تعداد تا کنون ۳ هزار و ۳۸۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بیشترین آمار ابتلا به کرونا در جهان در چین ثبت شده و تا کنون آزمایش ابتلای ۸۰ هزار و ۷۱۰ نفر به این ویروس مثبت شده است.  

مقامات درمانی ایران اعلام کرده‌اند که تا کنون ۴۷۴۷ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۱۲۴ نفر جان خود را از دست داده و ۹۱۳ نفر نیز بهبودی خود را به دست آورده‌اند.

در کره جنوبی نیز تا کنون ابتلای ۶ هزار و ۵۹۳ نفر به ویروس کرونا ثبت شده و از این تعداد ۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ۱۰۸ نفر از این تعداد نیز بهبود یافته‌اند.

در ژاپن نیز ۱۰۴۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۶۹۶ نفر آنها مربوط به کشتی تفریحی «دیاموند پرینسس» است که در نزدیکی توکیو در قرنطینه قرار دارد.

تا کنون در ۸۸ کشور جهان ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده و کشورهای مختلف تدابیر متفاوتی را برای مقابله با انتشار این ویروس اتخاذ کرده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری