{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422637

سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه از ابتلای شش نفر دیگر به بیماری کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (روس پاترب نادزور) روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که در شبانه روز اخیر شش مورد جدید ابتلای به کرونا در روسیه گزارش شده است.

بر اساس این بیانیه، پنج مورد از مبتلایان در مسکو و یک نفر دیگر نیز در شهر نیژنی نووگراد (واقع در منطقه مرکزی روسیه موسوم به منطقه ولگا) شناسایی شده اند.

سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه که مسئول امور مربوط به پیشگیری از بیماریهای عفونی در این کشور است، در بیانیه خود همچنین اعلام کرد که همه بیماران کرونایی اخیرا از ایتالیا بازگشته اند.

 در زمان حاضر این شش نفر در بخش بیماریهای عفونی بستری شده اند.

در همین حال ستاد پیشگیری و هشداردهی بیماری کرونا اعلام کرد که چهار نفر از پنج بیمار کرونایی در مسکو، حالت خفیف بیماری دارند و حال یک نفر دیگر نیز نسبتا وخیم است.

 پزشکان همچنین همه افرادی که با بیماران کرونایی ارتباط داشته اند را تحت مراقبت و نظارت گرفته اند و سه نفر با نشانه های بیماری عفونی اوروی بستری و دو نفر دیگر نیز بدون هر گونه نشانه بیماری در مرکز مراقبت های پزشکی تحت نظر قرار گرفته اند. 

سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه از همه کسانی که با یکی از پروازهای اعلام شده به مسکو آمده اند با شماره تلفن ۱۰۳ تماس بگیرند.

 این پروازها شامل پرواز سو۲۶۱۳ مورخه فوریه میلان- مسکو، پرواز سو۲۳۲۲ مورخه ۲۲ فوریه مسکو -مونیخ، پرواز سو۲۳۲۳ مورخه ۲۶ فوریه مونیخ-مسکو، پرواز۹یو ۱۷۵ مورخه ۲۴ فوریه کیشنیف-مسکو، پرواز سو ۲۴۱۳ مورخه ۲۹ فوریه میلان-مسکو، پرواز ۳۵۱۰ مورخه ۲۹فوریه ورونا-مسکو و پرواز اس۷ -۳۵۸۶ مورخه اول مارس ورونا-مسکو می شود.

در روزهای اخیر دو نفر در روسیه به بیماری کرونا مبتلا شده اند که یک نفر تبعه روسیه است که به تازگی از ایتالیا به مسکو بازگشته و یک نفر دیگر هم تبعه ایتالیا است که به سن پترزبورگ سفر کرده است. 

شهردار مسکو در رابطه با شیوع کرونا در جهان، در پایتخت روسیه حالت آماده باش کامل برای مقابله با این بیماری اعلام کرد. 

ویروس کرونا تا به حال در بیش از ۸۰ کشور جهان انتشار یافته است و بیش از ۹۵ هزار نفر در سطح جهان به آن مبتلا شده اند و تا کنون سه هزار و ۲۰۰ نفر جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

ویروس کرونا برای اولین بار در ۱۲ دسامبر (آذر - دی ماه) گذشته در چین و در شهر «ووهان» شیوع پیدا کرد، اما پکن به طور رسمی در اواسط ژانویه (دی- بهمن) آن را اعلام کرد.

سازمان بهداشت جهانی چندی پیش برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در سطح جهان آماده باش عمومی اعلام کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری