کد خبر 422634

تلفات کرونا در آمریکا به ۱۴نفر رسید

با ثبت دو مورد مرگ جدید به دلیل ابتلا به کرونا در روز جمعه،‌ قربانیان این ویروس در آمریکا به ۱۴نفر رسیدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،‌ ایالت واشنگتن مرگ دو نفر دیگر در این ایالت به دلیل ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد.

با مرگ این دو نفر تعداد تلفات ویروس کرونا در آمریکا به 14 نفر رسیدند.

از سوی دیگر،‌ مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های آمریکا روز جمعه اعلام کرد که 231 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 20 ایالت این کشور درگیر کرونا شده‌اند.

بر اساس اعلام این مرکز،‌ دست کم 70 نفر در ایالت واشنگتن به کرونا مبتلا شده و 49 نفر در ایالت کالیفرنیا و 22 نفر نیز در نیویورک به این ویروس گرفتار شده‌اند.

در همین حال، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پنجشنبه در مصاحبه‌ای آمار سازمان جهانی بهداشت برای مرگ و میر بر اثر کرونا را زیر سوال برد.

ترامپ در یک مصاحبه تلفنی با فاکس‌نیوز مدعی شد آمار ارائه‌‌ شده توسط سازمان جهانی بهداشت مبنی بر مرگ ۳.۴ درصد از بیماران مبتلا به کرونا غلط است. 

او در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در خصوص نرخ مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا چه فکر می‌کند گفت: «فکر می‌کنم نرخ ۳.۴ درصد عدد کاملاً غلطی است.»

ترامپ در ادامه گفت: «آدم‌های خیلی زیادی این بیماری را می‌گیرند و خیلی هم خفیف است. آنها سریع خوب می‌شوند. حتی لازم نیست به پزشک هم مراجعه کنند. شما هیچوقت درباره این آدم‌ها چیزی نمی‌شنوید.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه درباره نرخ مبتلایانی که بر اثر ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» جانشان را از دست می‌دهند گفت: «من شخصاً فکر می‌کنم رقم واقعی زیر ۱ درصد است.»

مقام‌های سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری روز سه‌شنبه نرخ مرگ و میر مبتلایان به کرونا را ۳.۴ درصد اعلام کردند. این رقم، پیش از این ۲ درصد اعلام شده بود. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر