{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422588

با تعطیلی سراسری مدارس در ژاپن به دلیل گسترش کروناویروس جدید، مراکز نگهداری پس از مدرسه در ژاپن با تمهیداتی، دانش آموزان را می‌پذیرند تا والدینی که کار می‌کنند پس از پایان ساعات کاری، آنها را به خانه ببرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی آورده است: در برخی از این مراکز کودکان با فاصله زیاد از یکدیگر پشت میزهایشان می نشینند و به دور از همسالانشان مطالعه و بازی می کنند و در زمان صرف غذا دور از همدیگر غذا صرف می کنند.

اقدام ژاپن در تعطیلی مدارس به درخواست شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن صورت گرفته است با این حال این سیاست منتقدانی داشته که معتقدند این اقدام باعث شده ده‌ها هزار دانش آموز به مراکز مراقبت‌های پس از مدرسه منتقل شوند و راه‌حل مناسبی برای کنترل شیوع این ویروس نیست، هرچند نخست وزیر ژاپن معتقد است که این سیاست قدم مهمی در مهار گسترش ویروس است.

در عین حال این تصمیم هزینه زیادی برای مراکز نگهداری پس از مدرسه کودکان چه خصوصی و چه دولتی ایجاد کرده است و آنها هر کدام خودشان اقداماتی برای جلوگیری از ابتلای کودکان به کروناویروس پیش گرفته‌اند.

در ژاپن بیش از ۱۰۰۰ مورد ابتلا به کروناویروس جدید ثبت شده و شش نفر نیز تاکنون جانشان را از دست داده‌اند.

بنابر گزارش یورونیوز، نخست وزیر ژاپن به دلیل واکنش دیرهنگام برای مهار شیوع کروناویروس از جمله کند بودن مقامات در تشخیص سریع ویروس در ژاپن مورد انتقاد قرار گرفته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری