{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422263

در پی شیوع ویروس کرونا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، رسانه‌ها خبر دادند که قیمت ماسک در عربستان سعودی ۱۷ برابر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فعالان فضای مجازی در عربستان سعودی از سوء استفاده فروشگاه‌ها و داروخانه‌هایی که به فروش ماسک‌های پزشکی می‌پردازند اشاره کردند.

رسانه‌های سعودی نیز خبر دادند که قیمت ماسک‌ها در بازار ۱۷۰۰ درصد افزایش داشته که نشان از سوء استفاده فروشندگان به دلیل افزایش تقاضا برای آن است.

روزنامه عکاظ عربستان به نقل از یکی از اصلی‌ترین واردکنندگان در عربستان نقل کرد که ماسک‌هایی که در حال حاضر در بازار به فروش می‌رسد مدتی پیش از چین وارد شده و در حال حاضر و پس از شیوع ویروس کرونا واردات ماسک از چین متوقف شده و در حال حاضر ماسک‌هایی که در انبارها موجود هستند به فروش میروند.

فعالان فضای مجازی از وزارت بهداشت و وزارت تجارت عربستان درخواست کردند تا جلوی سوء استفاده‌ها به دلیل افزایش تقاضا برای خرید ماسک‌های بهداشتی را گرفته و به تعیین قیمت‌ها پرداخته و هر مکانی که با قیمت مشخص شده مخالفت کرد را مسدود کنند.

عربستان سعودی تا کنون از ثبت دو مورد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داده و با هدف جلوگیری از انتشار این ویروس اقدام به متوقف کردن سفرهای حج عمره به این کشور کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری