کد خبر 422190

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به ۲۸۵نفر رسید

وزارت بهداشت فرانسه شب گذشته از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت بهداشت فرانسه چهارشنبه شب از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

آنطور که وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرده اینک ۲۸۵ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.  این در حالی است که در روزهای گذشته مراکز مهم فرهنگی و هنری در این کشور یکی پس از دیگری تعطیل شدند.

در پی هراس از همه‌گیر شدن ویروس «کرونا» در فرانسه، مسئولان موزه معروف «لوور» روز یکشنبه تصمیم به تعطیلی این مجموعه گرفتند و همزمان کارکنان این موزه پربازدید در گفت‌وگو با رسانه‌ها از عدم توزیع ماسک از سوی مقامات مسئول ابراز ناخرسندی کردند. روز دوشنبه نیز نمایشگاه بین‌المللی کتاب در پاریس به خاطر کرونا تعطیل شد.

فرانسه در دو روز گذشته برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، وضعیت اضطراری اعلام کرد. این ویروس همچنین برخی پیامدهای اقتصادی به همراه داشته و به کسب و کارها در این کشور لطمه زده است.  کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه برنامه‌اش را تغییر داد و دو دیداری که قرار بود طی چند روز آینده انجام شود را لغو کرد.

ویروس «کووید۱۹» از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود.

فرانسه در دو روز گذشته برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، وضعیت اضطراری اعلام کرد. این ویروس همچنین برخی پیامدهای اقتصادی به همراه داشته و به کسب و کارها در این کشور لطمه زده است. کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه برنامه‌اش را تغییر داد و دو دیداری که قرار بود طی چند روز آینده انجام شود را لغو کرد.

در قاره اروپا ایتالیا بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا را دارد. دولت ایتالیا اعلام کرد در 24 ساعت گذشته تعداد افرادی که در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، 28 نفر دیگر افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر