{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421850

«سه‌شنبه بزرگ» در آمریکا با شروع رأی‌گیری درایالت‌های شرقی این کشور آغاز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، روزنامه آمریکائی نیویورک تایمز اعلام کرد که رقابت های سرنوشت ساز نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۴ ایالتی که باید برگزار شود، به تدریج آغاز شداست.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، رقابت های مهم مذکور در ایالت‌های شرقی آمریکا از قبیل ایالت ورمونت هم اکنون آغاز شده و ایالت های غربی نیز به تدریج رقابت ها را آغاز می کنند.

امروز سه شنبه ایالت‌های کالیفرنیا، مین، یوتا، کلرادو، تگزاس، اوکلاهاما، آرکانزاس، تنسی، آلاباما، کارولینای شمالی، ویرجینیا، مینه سوتا و ماساچوست در رأی گیری «سه شنبه بزرگ» شرکت خواهند داشت.

ساکنان منطقه خودگردان ساموآی آمریکا در اقیانوس آرام نیز در سه شنبه بزرگ به نامزد منتخب خود برای نمایندگی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری رأی می‌دهند.

انتخابات سه شنبه بزرگ در حالی برگزار می‌شود که دو موضوع سایه سنگینی برای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها انداخته اند؛ یکی کناره گیری پیت بوتجج و کلوباچر از ادامه رقابت‌ها و دیگری پیشتازی برنی سندرز در کارزار دموکرات‌ها تا روز سه شنبه.

در این میان گزارش‌هایی درباره حمایت کلوباچر و بوتجج از «جو بایدن» منتشر شده است.

کناره گیری بوتجج و کلوباچر از ادامه رقابت‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن توانست در انتخابات مقدماتی ایالت کارولینای جنوبی پیروز شود. این پیروزی امید جو بایدن برای کسب نامزدی حزب دموکرات و رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) را احیا کرد.

از سوی دیگر هری رید، رهبر سابق دموکرات‌ها در مجلس سنای ایالات متحده نیز روز دوشنبه از نامزدی جو بایدن حمایت کرد.

حمایت هری رید از جو بایدن و انصراف کلوباچر و بوتجج از ادامه رقابت‌ها می‌تواند نشانه تلاش چهره‌های بانفوذ و میانه روی حزب دموکرات از جمله «باراک اوباما» برای جلوگیری از پیروزی برنی سندرز، نامزد پیشتاز در انتخابات مقدماتی این حزب باشد. به این ترتیب به نظر می‌رسد که سه شنبه شب همه نگاه‌ها به رقابت جو بایدن و برنی سندرز دوخته خواهد شد. هر چند مایکل بلومبرگ، میلیاردر نیویورکی و الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست نیز همچنان در عرصه رقابت‌ها حضور دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری