{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 420620

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن روز جمعه در پارلمان این کشور از شیوع کرونا در کشورش ابراز نگرانی کرد و تاثیرات آن بر اقتصاد را بسیار شدید دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، تلویزیون ژاپن از قول وی گزارش کرد : ما با دقت همه تحولات مرتبط با ویروس کرونا را تحت نظارت قرار داده ایم.  

او گفت که دولت دارای ذخایر کافی هست و فعلا لازم نیست بودجه مکمل بیشتری برای مقابله با کرونا تخصیص داده شود.

او که بشدت به دلیل آنچه بی توجهی به شیوع کرونا در ژاپن خوانده شده، مورد انتقاد قرار گرفته است، گفت : دولت از اقتصاد ژاپن حفاظت می کند.

حمایت از نخست وزیر ژاپن پس از آن که ۱۸۶ نفر در این کشور و بیش از ۶۰۰ نفر در کشتی مسافرتی دایاموند پرینسس در بندر یوکوهاما به کرونا آلوده شدند و ۴ نفر جان باختند، بشدت کاهش یافته است.

شیوع کرونا نه تنها در ژاپن بلکه در سراسر جهان باعث نگرانی سرمایه گذاران شده و شاخص سهام در نقاط مختلف دنیا را به پایین ترین میزان از بحران بانکی و مالی سال ۲۰۰۸ میلادی رسانده است.

نخست وزیر ژاپن در پارلمان افزود که ما هر اقدامی لازم باشد انجام می دهیم تا اقتصاد ژاپن دچار رکود نشود.

وی گفت که این ویروس می تواند تاثیرات بسیار مخرب و منفی بر اقتصاد داشته باشد لذا اگر تحولات منفی بیشتری از ناحیه کرونا شاهد باشیم، گام های قوی برای مقابله با آن برخواهیم داشت.

پس از آنکه اقتصاددان ها نسبت به رکود نسبی در اقتصاد ژاپن هشدار دادند، یاسوتوشی نیشیمورا وزیر اقتصاد این کشور در پارلمان گفت : اقتصاد کشور در شرایط سختی بسر می برد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری