کد خبر 420013

ابلاغیه وزارت خارجه عراق درباره توقف صدور ویزا

وزیر خارجه عراق به سفارت‌خانه‌های این کشور در چین، ایران، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، ایتالیا و سنگاپور دستور داد صدور ویزا را متوقف کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق از دستور «محمد علی الحکیم» به چند سفارت‌خانه این کشور برای توقف صدور ویزا خبر داد.

الصحاف اعلام کرد: وزیر خارجه به سفارت‌خانه‌های عراق در چین، ایران، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، ایتالیا و سنگاپور دستور داده صدور ویزا برای ورود متقاضیان به عراق را متوقف کنند و تنها عراقی‌های موجود در این کشورها از این قاعده مستثنی شوند.

28

هشت استان عراق شامل نجف، کرکوک، دیالی، صلاح الدین، نینوی، اربیل، دهوک و سلیمانیه از دیروز سه شنبه به دلیل بیم از شیوع ویروس کرونا مدارس را تعطیل کردند

وزارت بهداشت عراق امروز سه شنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که چهار عضو یک خانواده در استان کرکوک این کشور به ویروس کرونا (کوید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز دوشنبه هفته جاری (پنجم اسفند ماه) اعلام کرد که با توجه به اهمیت سلامت عمومی و ضرورت حفظ و صیانت از امنیت بهداشتی اتباع ایران و عراق، سفر اتباع عراقی به ایران تا تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۶ مارس ۲۰۲۰ ممنوع خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر