{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419752

رئیس‌جمهور آمریکا که در سفر به کشورهای دیگر بیش از هر چیز به فکر فروش تسلیحات نظامی است، اعلام کرد دهلی نو سه میلیارد دلار تسلیحات نظامی پیشرفته از آمریکا می‌خرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که برای سفری دو روزه در هند به سر می‌برد، روز سه‌شنبه در نشست خبری مشترک با «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند اعلام کرد که دولت هند با خرید سه میلیارد دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی از آمریکا موافقت کرده است.

با توجه به اختلافات میان واشنگتن و دهلی نو بر سر خرید تسلیحات روسی، بسیاری از تحلیلگران هدف اصلی سفر ترامپ به هند را اعمال فشار به این کشور برای لغو خریدهای تسلیحاتی از مسکو و خرید تسلیحات از آمریکا می‌دانند.

به گفته ترامپ، واشنگتن و دهلی نو دو قرارداد فروش تسلیحات امضا کردند که یکی از آنها مربوط به خرید بالگردهای نظامی آمریکایی است.

ترامپ گفت: «این سفر برای هر دو کشور خیلی سازنده بود. صبح امروز ما همکاری‌های دفاعی میان دو کشور را با توافق خرید تسلیحات هند از آمریکا به ارزش سه میلیارد دلار توسعه دادیم، تسلیحاتی بسیار پیشرفته و مدرن شامل بالگردهای آپاچی رومئو MH-16.»

بنا به گزارشها، این توافق همچنین شامل خرید 24 هواپیمای چندمنظوره «MH-60R سی هاوک» نیز است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری