{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419588

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با توجه به وضعیت نامناسب ایتالیا به دنبال شیوع ویروس کرونا، به نظر می‌رسد این کشور که سومین اقتصاد بزرگ اروپا بود، دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ ایتالیا که سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به شمار می‌رود، در بامداد روز دوشنبه اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، بیش از 4 درصد سقوط در ارزش سهام را تجربه کرده است.

گفتنی است که سهام بانک‌های ایتالیایی به شدت کاهش یافت، در حالی که سهام باشگاه فوتبال یوونتوس، پس از سقوط 11 درصدی، فعلا ثابت مانده است.

در حال حاضر، نگرانی‌های گسترده‌ای به دلیل وضعیت شیوع  ویروس کرونا در شمال ایتالیا وجود دارد. تا کنون 152 مورد مبتلا به این بیماری تایید شده که ٧ نفر از آنها فوت شده‌اند.

دولت تا کنون، 10 شهر در شمال این کشور را قرنطینه کرده که باید گفت این مناطق، 30 درصد از بازده اقتصادی ایتالیا را تشکیل می‌دهند.

مدارس، موزه‌ها، دانشگاه‌ها و سینماها تعطیل شده‌اند، در حالی که دیگر برنامه‌های عمومی از جمله مسابقات فوتبال سری آ لغو شده است.

همچنین، خانه اپرای میلان، لا اسکالا، اجراهای خود را لغو کرد و در حالی که نمایشگاه مد جورجیو آرمانی به عنوان بخشی از هفته مد میلان برگزار شد، هیچ خریدار یا حضور رسانه‌ای را نداشت.

ایتالیا

کارناوال مشهور جهان ونیز، که سالانه هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند، قرار بود در روز سه‌شنبه به پایان برسد که به دلیل اقدامات اورژانسی دولت برای مهار شیوع ویروس کرونا، در روز یکشنبه به پایان رسید.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده توسط بانک ایتالیا در ماه دسامبر، اقتصاد این کشور که در حال حاضر ضعیف شده، انتظار می‌رود که در سال 2020، تنها 0.5 درصد رشد را تجربه کند. البته در اوایل ماه فوریه و پیش از اینکه کرونا وارد ایتالیا شود، این بانک هشدار داد که ویروس می‌تواند تاثیر قابل توجهی در اقتصاد ایتالیا داشته باشد.

به گزارش اسکای نیوز، اتریش در حال حاضر، ورود قطار از ایتالیا را به مرزهای این کشور، به حالت تعلیق درآورده است.

نگرانی‌ها و اقدامات برای قرنطینه باعث شده که مردم به قفسه‌های سوپرمارکت‌ها هجوم برده و آنها را خالی کنند. همچنین، روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera در روز دوشنبه خبر داد که شهروندان با کمبود دستکش‌های لاتکس و مواد ضدعفونی کننده برای محافظت از خود مواجه شده‌اند.

مقامات ایتالیا، تاکنون تلاش بسیاری را در بازداشتن گسترش ویروس کرونا انجام داده‌اند؛ اما با این حال، رئیس سازمان حفاظت از کشور، در روز یکشنبه اعلام کرد که هنوز در تلاش برای یافتن اولین فرد حامل این بیماری هستیم.

کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در روز دوشنبه به خبرگزاری CNBC گفت که این سازمان نگران شیوع ویروس کرونا در کشورهای خاصی مانند ایتالیا، ایران و کره‌جنوبی است.

وی گفت: "آنچه ما درباره آن هشدار دادیم و آنچه که باعث نگرانی ما بود، دقیقا همان چیزی است که اکنون میبینیم و به همین دلیل است که زندگی روزمره بسیاری از افراد در سراسر جهان مختل شده است."

پائولو جنوتونی، کمیسر اقتصادی اروپا و نخست‌وزیر اسبق ایتالیا در روز یکشنبه به CNBC گفت که "هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد."

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری