{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419275

دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه خواستار تحقیقات درمورد افشای اطلاعات محرمانه از جلسه‌ای با قانونگذاران آمریکایی درمورد مداخله روسیه در کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ایالات متحده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی در حالی که کاخ سفید را برای سفر به هند ترک می‌کرد، به خبرنگاران گفت در جریان اطلاعاتی مبنی بر اینکه روسیه درصدد تقویت ستاد انتخاباتی «برنی سندرز» نامزد دموکرات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکاست، ‌قرار نگرفته است.

یک منبع وابسته به کنگره آمریکا به رویترز گفت که مقام‌های اطلاعاتی به قانونگذاران آمریکایی گفته‌اند که روسیه در نشر اطلاعات دروغ و تبلیغات برای کمک به سندرز و ترامپ در انتخابات آتی آمریکا دست دارد.

این در حالی است که «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که اطلاعاتی بدست آورده که نشان می‌دهد روسیه به دنبال دخالت در تبلیغات انتخاباتی ترامپ به امید کمک به پیروزی دوباره وی است.

سخنان اوبرایان به دنبال روایت‌های ضد و نقیضی که به تازگی از نشست‌های محرمانه بریفینگ (گزارش دهی) مقام‌های امنیتی آمریکا درز یافت، مطرح شده است.

یک مقام امنیتی آمریکا در این زمینه گفت، قانونگذاران آمریکایی نگفته‌اند که روسیه به طور مستقیم به ترامپ کمک می‌کند. اما برخی دیگر از افراد مطلع از محور گفت‌وگوها در این جلسه تاکید کردند که به آنها گفته شده کرملین به دنبال کمک به نامزدی ترامپ در انتخابات پیش رو است.

تحقیقات دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی که مسئولیت آن را رابرت مولر بازرس ویژه برعهده داشت به این نتیجه رسید که عملیاتی که کرملین نقش اصلی را در آن ایفا می‌کرد از طریق استفاده از حملات سایبری و رسانه‌های اجتماعی سعی در ایجاد اختلاف در آمریکا داشته است.

سندرز سناتور نامزد انتخابات ۲۰۲۰ روز جمعه گفت مقام های اطلاعاتی آمریکا ماه گذشته او را از تلاش های روسیه برای افزایش شانس وی به منظور شرکت در انتخابات به عنوان نامزد دموکرات‌ها مطلع کردند که می‌تواند چشم انداز پیروزی دوباره ترامپ را تقویت کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری